300: Seize Your Glory na Androida jako przedsmak Początku Imperium.

Advertisement

W najbliższy piątek do kin w Polsce wejdzie druga część kinowego hitu „300”, kontynuacja opowiada historie po przegranej bitwie Leonidasa. „300: Początek imperium” – bo taki nosi podtytuł – przybliża losy generała Temistoklesa, który stawia czoła persom i próbuje zjednoczyć greków, a wszystko to w scenerii epickich bitew morskich. Dokładnie w takich samych klimatach toczy się akcja gry „300: Seize Your Glory” wydanej między innymi na Androida i będąca elementem promocyjnym filmu.

300 Seize Your Glory 2Do gry „300: Seize Your Glory” trzeba podejść jak do produktu czysto marketingowego, bo do miana pełnowartościowej gry jej daleko. Składa się ona jedynie z czterech poziomów i to niezbyt wymagających. Rozgrywka w zasadzie sprowadza się do ciągłego klikania przycisku ataku, jest też drugi przycisk odpowiadający za obronę, ale praktycznie nieużywany. Ciągłe wciskanie przycisku ataku wcześniej czy później uda nam się wykonać cios specjalny, wtedy czas spowalnia oraz zmienia się ujęcie kamery na podobne do tego z filmu i przeciwnik rozkładany jest przez nas w całkiem efektowny sposób.  Jest to najfajniejszy element gry. Autorzy gry ewidentnie inspirowali się grą „God of War” znaną z konsol Playstation – naparzanie w przecinków pojawiający się ze wszystkich stron, efektowne dobijanie wrogów oraz skrzynie z „życiem” w postaci „ogników”, jednoznacznie kojarzą mi się właśnie z tą grą.

Oprawa audiowizualna „300: Seize Your Glory” trzeba przyznać jest na wysokim poziomie. Grafika jest bardzo dobra, ale nie najwyższa – jest sporo gier z bardziej efektowną grafiką. Do dźwięku i muzyki nie mam zastrzeżeń, pasuje idealnie do klimatu gry.300 Seize Your Glory 1

Advertisement

Moja ostateczna ocena wynosi 3/5, sytuacje ratuje fakt, że jest dostępna za darmo oraz całkiem przyzwoita oprawa graficzna. Na minus zasługuje: długość gry i prostacka mechanika. Tak jak napisałem wcześniej, jest to produkt marketingowy, towarzyszący premierze filmu i jak zazwyczaj przy takich produkcjach nie oczekujmy fajerwerków. Mam nadzieję, że film będzie znacznie lepszy, bo czekam na niego z niecierpliwością, „300” jest jednym z moich ulubionych filmów.

Grę „300: Seize Your Glory” można pobrać za darmo z Google Play.

Advertisement

1 komentarz do “300: Seize Your Glory na Androida jako przedsmak Początku Imperium.”

Dodaj komentarz