A co to jest ten Android Market?

Advertisement

Android MarketDla osób, które nigdy nie miały styczności ze smartfonami może nie jest jasne do końca, czym są te wszystkie AppStore, Market, itp. Dlatego postaram się szybko w łatwy sposób wyjaśnić, co to jest i z czym to się „je”.

Generalnie, co wyróżnia smartfona od zwykłego telefonu? Wiele rzeczy, ale chyba najważniejszą z nich to możliwość instalowania nieograniczonej ilości dodatkowych aplikacji, w sposób bardzo podobny do tego jak na komputerze. I tak jak na komputerze mamy mnóstwo różnych aplikacji począwszy od bardzo przydatnych takich jak pakiety biurowe, kalendarze, organizatory. Poprzez typowo rozrywkowe: gry, odtwarzacza wideo, do zupełnie nie przydatnych: aplikacje wydające śmieszne dźwięki, pierdzenie, bekanie itp. 🙂

Skąd bierzemy aplikacje na komputerze? Kupujemyje w sklepie na płytach i później instalujemy, chociaż ostatnio coraz rzadziej, bo coraz popularniejsza staje się dystrybucja elektroniczna przez interent. Wchodzimy na stronę producenta i tam płacąc za program możemy go sobie ściągnąć z Internetu i zainstalować na komputerze. I Market (dokładniej Android Market) jest dokładnie taką metodą dystrybucji, sprzedaży, aplikacji – w sposób elektroniczny.

Advertisement

Market można powiedzieć, że jest to wbudowana w system android aplikacja sklepu (z angielskiego Market = bazar, rynek). Nie jest to jednak bazar, na którym kupimy ziemniaki, pietruszkę czy tanie nielegalne filmy. Tak jak pisałem wcześniej jest to wirtualny sklep gdzie kupimy lub ściągniemy za darmo bardziej lub mniej przydatne programy na smartfona. Do wyboru mam kilkaset tysięcy aplikacji!!!

W przypadku androida ilość darmowych aplikacji jest naprawdę spora, w zasadzie większość fajnych aplikacji jest dostępnych całkowicie za darmo, albo za niewielką opłatą (ok. 1$). Aby muc ściągać płatne aplikacje trzeba posiadać kartę kredytową albo kartę płatniczą umożliwiającą płacenie przez Internet. Moja niebieska karta płatnicza z Mbanku działa w Markecie bez problemu.

Aby zalogować się na Android Market potrzebne jest kont Google, możemy jest stworzyć podczas pierwszego włączania aplikacji Market lub zalogować się na już istniejące konto, (jeśli tego jeszcze nie zrobiliśmy.

Advertisement

Dostęp na Marketu mamy też poprzez przeglądarkę www na komputerze pod adresem: https://market.android.com/.

Dodaj komentarz