Amazing Brick na Androida czyli Flappy Bird i Swing Copters w jednym

Advertisement

Takich gier na Androida jak Falppy Bird czy Swing Copters nie muszę chyba nikomu przedstawiać. Pierwsza z nich parę miesięcy temu była niekwestionowanym hitem urządzeń mobilnych i z powodu swojego poziomu trudności, przyczyną zniszczenia wielu telefonów w ataku frustracji. Swing Copters to gra tego samego studia, która swoją premierę miała parę tygodni temu. Poziom trudności jest jeszcze większy, mechanika gry podobna, popularność również wielka, ale nie przebiła Falppy Bird. Najwidoczniej czegoś jej brakuje, aby zyskać taką rzeszę fanów jak pierwsza gra. Sądzę, że „to coś” ma gra Amazing Brick, na którą właśnie natrafiłem w Google Play.

Można powiedzieć, że gra Amazing Brick jest połączeniem Flappy Bird oraz Swing Copters. Tutaj zamiast sterować ptakiem czy mini helikopterem, kierujemy czarnym kwadracikiem – autorzy poszli w jeszcze większy minimalizm niż studio .GEARS. Naszym zadaniem jest omijanie innych kwadracików oraz przedostawanie się na kolejne platformy w szczelinach pomiędzy nimi.

Amazing BrickSterowanie jest banalne, musimy „tapać” w ekran, aby nasz klocek nie spadł i przedostawał się wyżej (analogicznie jak w Flappy Bird tylko w pionie a nie poziomie). Gdy klikniemy na ekran z lewej strony, klocek leci w lewo a gdy po prawej w prawo (tutaj trochę podobna zasada jak w Swing Copters). Oczywiście pomimo tak banalnych zasad i sterowania, gra nie jest łatwa. Mi na razie udało się dostać dopiero do 8 poziomu.

Advertisement

Graficznie w Amazing Brick panuje minimalizm, białe tło, czarny mały kwadrat, kolorowe kwadraty i platformy zmieniające swoją barwy wraz z wyższym poziomem. Nie jest to w żaden sposób minus tej gry, uwielbiam gry zręcznościowe wykorzystujące proste figury geometryczne, np. Hexagon. Dźwięki i muzyka tez jest idealna, nie są tak irytujące jak w pierwowzorach, muzyka to jeden zapętlony motyw grany na fortepianie (albo pianinie, nie orientuje się za bardzo), przypominający trochę muzykę z reklamy firmy ubezpieczeniowej. 🙂 Trzeba przyznać, że wkomponowuje się idealnie.

Wszystkie te składniki sprawiają, że gra Amazing Brick jest nieziemsko wciągająca a wręcz uzależniająca, co prawdopodobnie przełoży się na jej sukces. Co prawda w tej chwili ilość pobrań to, ponad 100 000 ale idę o zakład, że szybko przebije 1 milion. Moja ocena to 5/5, jedyny minus to wyskakujące reklamy, ale można to obejść kupując wersję przez reklam za nieco ponad 6zł.

Advertisement

Grę Amazing Brick można pobrać za darmo z Google Play.

Dodaj komentarz