AndrOpen Office w polskiej wersji, można już pobrać z Google Play.

Advertisement

Open Office to największa, jeśli nie jedyna, konkurencja dla Microsoftowego Office na rynku programów biurowych na komputery PC. Są jeszcze Google Docs, ale mają one jednak trochę inną specyfikę. Pakiet Open Office na PC posiada praktycznie identyczne narzędzie jak MS Office, czyli edytor tekstu, arkusze kalkulacyjne czy program do tworzenia prezentacji. Praktycznie w niczym nie ustępuje produktowi Microsoft. Ma za to jeden duży plus, jest dostępny za darmo! AndrOpen Office jest odpowiednikiem Open Office na Androida.

AndrOpen Office

Odpowiednik to chyba złe określenie, bowiem program z wersji PC został w 100% przepisany do wersji Androidowej. Oznacza to, że wygląda identycznie jak na komputerze i ma dokładnie te sam funkcje. Dodano jedynie kilka ułatwień do obsługi ekranów dotykowych. Ktoś odwalił kawał dobrej roboty. Dodatkowo od wersji AndrOpen Office 1.4.0 mamy dostępne pełne wsparcie dla języka polskiego!

Advertisement

Dlaczego AndrOpen Office nie zostanie hitem?

Wszystko brzmi fajnie, jednak do czasu, kiedy zorientujemy się, że korzystanie z niego jest strasznie niewygodne i wręcz graniczy z masochizmem. Interface poza dodaniem kilku elementów umożliwiających sterowanie ekranem dotykowym totalnie nie sprawdza się na telefonach, nawet na takich z ekranem powyżej 5 cali a nie mówiąc już o mniejszych. Aplikacja jedynie sprawdzi się w przypadku tabletów i to też 10 calowym ekranem i najlepiej z rysikiem lub z podłączoną myszką i klawiaturą.

Zdaję sobie sprawę, że powoli zaciera się granica pomiędzy komputerem (laptopem) a tabletem, coraz więcej ludzi używa tabletów do pracy i robi ta nich rzeczy, do których normalnie użyliby laptopa. Wymaga to odpowiednich aplikacji i dostosowania ich do obsługi przez ekran dotykowy. Dlatego pomimo, że AndrOpen Office jest najbardziej zaawansowanym programem biurowym na Androida jego przydatność jest minimalna, właśnie przez problemy z jego obsługą. Zostaję przy OfficeSuite i QuickOffice. ale trzymam kciuki za rozwój AndrOpen Office.

 

Advertisement

Aplikację AndrOpen Office można pobrać z Google Play.

 

Advertisement

Dodaj komentarz