Aplikacja TVN24 na Androida

Advertisement

Aplikacja TVN24 Androida

Od wczoraj możemy korzystać z aplikacji TVN24 na telefonach z systemem Android. Aplikacja najpopularniejszego kanału informacyjnego w Polsce oprócz funkcji przeglądania wiadomości zamieszczonych na stronie tvn24.pl daje również możliwość oglądania na żywo streamingu wideo programu telewizyjnego.

Transmisja jest oczywiście – tak samo jak w przypadku transmisji TVN24 przez WWW – płatna. Twórcy aplikacji niestety nie udostępnili możliwości wykupu abonamentu poprzez płatności przez Google Play. Nie wiem, czym taki brak jest spowodowany, możliwe, że chodzi o jakieś kwestie podatkowe, bo na pewno problemem nie jest prowizja, jaka ląduje w Google. W tej chwili TVN korzystać mi. Z opcji płatności przez SMS gdzie prowizję są jeszcze większe.

Advertisement

Po za płatnym streamingiem mamy dostęp do materiałów i reportaży wideo nienadawanych na żywo. Identycznie jak w wersji www. Jakość ich nie jest najwyższa, ale spokojnie wystarczająca. Minus za brak możliwości oglądania wideo tylko w jednej pozycji telefonu – poziomo a nie tak na przykład jak w aplikacji YouTube. W dwóch płaszczyznach. Mamy również dostęp do pełnych wydań Faktów.

Aplikacja TVN24 Androida

Prezentacja artykułów z wiadomościami nie zachwyca. Mamy do wyboru albo wyświetlanie najnowszych informacji albo czytać je według kolejności ustalonej przez wydawcę według ich istotności. Naturalnie na liście artykułów, każdy news jest ilustrowany zdjęciem i tutaj brakuje mi czegoś, co jest bardzo dobrze rozwiązane na ich stronie www, czyli zróżnicowanie wielkości zdjęć i wielkości tytułów.  Tak, że bardziej znaczące wpisy do opatrzone większym zdjęciem i bardziej przyciągają wzrok. Również umieszczenie zdjęcia względem tytułu jest niedopracowane. Zdjęcia wyświetlane obok tytułu, przez co są małe i nieczytelne. Przesądzone też z ilością jednocześnie wyświetlanych artykułów, w tej chwili jednocześnie na ekranie mamy wyświetlone 5 i pół artykułu. Sprawia to wrażenie, że korzystamy z kolejnego słabego czytnika RSS. Rzecz jasna informację podzielone są na kategorie.

Advertisement

Na plus zasługuje zastosowanie patentu znanego właśnie z ich strony gdzie na samej górze prezentowany jest najważniejszy news z grafika na pół strony.

Design aplikacji jest wyjęty rodem z iOS, nie wykorzystuje możliwości, jakie daje Android API i autorzy aplikacji nie korzystają z zasad UI jakie powinny towarzyszyć pisaniu aplikacji na Androida. Nawet ikonka aplikacji wygląda jak ikony w iPhone. Brak mu nowoczesności. O choćby dostęp do bocznego menu poprzez przesunięcie ekranu w lewo albo prawo. Zamiast tego musimy gdzieś daleko na w prawym górnym rogu kliknąć odpowiedni przycisk.

Ostateczna moja ocena to 2/5. W dobie różnego rodzaju aplikacji agregujących informację w jednym miejscu taki jak Pocket czy ostatnio wydany Google Kiosk, aplikacja TVN24 wygląda jak sprzed 2 lat, spokojnie możemy powiedzieć, że jest to zwyczajny, kolejny, zwykły czytnik RSS, rozszerzony o streaming wideo. Nie polecam. Lepiej korzystać z wersji minionej ich strony która jest rewelacyjna.

Advertisement

Dodaj komentarz