ASTRO File Manager, czyli program do zarządzania plikami

Advertisement

ASTRO File ManagerSystem android nie ma wbudowanego domyślnie programu do przeglądania zawartości pamięci urządzenia lub karty pamięci. Do przeglądania zdjęć czy filmów używamy Galerii a do przeglądania pobranych rzeczy z internetu też jest osobna aplikacja. Niektórzy producenci telefonów do swoich telefonów z androidem domyślnie dodają własny przegram do przeglądania plików jednak nie jest to regułą. Na przykład telefon HTC czy Motoroli nie posiadają takiego programu. Czy to oznacza, że nie możemy mieć w smartfonach, tych producentów dostępu do plików bezpośrednio na karcie? Nie! Na Android Market znajdziemy sporo programów do przeglądania i zażądania plikami. Z pomocą przychodzi aplikacja ASTRO File Manager, chyba najlepszy program do zarządzania plikami na androidzie.

ASTRO File Manager mainProgram jest darmowy i jego główną funkcją jest zapewnienie możliwości przeglądania plików z telefon czy karty pamięci w sposób podobny jak na komputerze. Pliki możemy kopiować, wycinać, wklejać, zmieniać nazwy, itp. Możemy również tworzyć nowe katalogi. Czyli wszystko, czego potrzebujemy do utrzymania porządku na pamięci smartfona. Z poziomu managera możemy również wysyłać pliki czy to przez email, bluetooth czy to prosto na Facebook czy Dropboxa.

Program ma prosty, przejrzysty interfejs, posiada możliwość przeglądania plików w dwóch widokach: listy albo siatki plików. Oczywiście posiada również możliwość sortowania plików wg. nazwy, daty, rozmiaru czy typu. Wszystko to, co znamy z Windowsa.

Advertisement

Aplikacja posiada również funkcje przechowywania plików w „chmurze” oraz prostego TaskASTRO File Manager main2 Killera, ale osobiście ich nie używam, bo są lepsze usługi i programy do tych zadań (o task killerze już pisałem).

Za to ostatnią, ale bardzo przydatną funkcją programu to Backup aplikacji. Dzięki tej opcji możemy zgrać dowolną ściągniętą i zainstalowaną aplikacje na telefonie (zarówna darmową jak i płatną) do postaci pliku .apk (jest to format plików instalacyjnych aplikacji na androida) i zapisać ją na karcie pamięci. Możemy tak zgrać wszystkie zainstalowane aplikacje przed formatowaniem telefonu, aby później nie musieć ściągać ich na nowo z Android Market i płacić za transmisję danych.

Aplikacje możecie ściągnąć wpisując ASTRO w swoim telefonie albo pod tym linkiem: ASTRO File Manager.

Advertisement

Dodaj komentarz