BLIK w aplikacji PeoPay banku Pekao SA.

Advertisement

Aplikacja PeoPay jest moją ulubioną aplikacją do płatności. Przebija nawet Google Pay i to nie tylko dlatego, że jest ona podpięta do mojego głównego konta. Po prostu jest o wiele bardziej funkcjonalna, zwłaszcza po ubiegłorocznej aktualizacji kiedy to stała się główną aplikacją do bankowości mobilnej banku Pekao. W lutym bank Pekao SA zapowiedział uzupełnienie swojej aplikacji o jedyną rzecz jakiej brakowało do pełni szczęścia… BLIK.
Właśnie pobrałem aktualizację aplikacji PeoPay, w której jest już możliwość korzystania z BLIK! Jak to działa?
Po zainstalowaniu aktualizacji i uruchomieniu PeoPay widzimy trochę przerobiony ekran główny. Na dole obok ikony płatności zbliżeniowych pojawia się ikonka z logo BLIK. Tutaj możemy włączyć tą funkcję. Aby to zrobić trzeba zaakceptować regulamin (trzeba przewinąć ekran na sam dół).

Advertisement

Gdy BLIK zostanie włączony w menu głównym opcja wypłat z bankomatu zmieni się w opcje generowania kodów BLIK. Kodami BLIK można wypłacać pieniądze z bankomatów różnych banków (w tym Euronet). Prawdopodobnie dziś również ta opcja pojawi się w bankomatach Pekao.


Zintegrowanie banku Pekao z BLIK jest bardzo dobrym ruchem, poszerza to zasięg o dodatkowe bankomaty i dodaje więcej opcji płatności w internecie. Co prawda PeoPay ma własny całkiem sprawny mechanizm łatwego płacenie a internecie to nie na każdej stronie był on dostępny. BLIK pod tym względem jest popularniejszy.

Advertisement

Dodaj komentarz