Dumb Ways to Die na Androida

Advertisement

Dumb Ways to Die mainWszystkie kampanię społeczne mające na celu zwrócenie uwagi na problemy bezpieczeństwa czy to na drodze, czy w innych sytuacjach zazwyczaj są takie same – mają szokować albo zachęcać do głębszych przemyśleń nad swoim postępowanie, a najczęściej jedno i drugie. Całkowicie inne podejście towarzyszy kampanii Dumb Ways to Die zleconej przez zarząd miejskiej kolejki w Melbourne. Kampania miała na celu zmniejszenie ilości wypadków na peronach oraz potrąceń na przejazdach kolejowych. Projekt agencji reklamowej, która wygrała zlecenie jest zgoła inny. Głównym jej elementem jest wesoła, zabawna pioseneczka wraz z towarzyszącym jej kreskówkowym clipem. Piosenka opowiada w dowcipny sposób o różnych niewyobrażalnie durnych spodoba się, w jaki można ponieść śmierć. Teledysk w sposób dosłownym ilustruje ta pioseneczkę a wszystko w klimacie Happy Tree Friends (no może nie aż tak hardcorowo). Zresztą zobaczcie sami.

Wpada w ucho prawda?

Advertisement

Kampania Dumb Ways to Die okazała się ogromnym sukcesem, filmik na YouTube w kilka dni obejrzało 20 milionów osób a piosenka została hitem iTunes i co więcej była bardzo skuteczna. Ilość wypadków z udziałem młodzieży spadła o 20%!

Całej akcji towarzyszyła specjalnie przygotowana aplikacja a właściwie gra Dumb Ways to Die na iOS, od niedawna dostępna jest również na Androida. Gra utrzyma jest w tym samym klimacie, co teledysk i możemy zobaczyć w niej sympatyczne stworzyli znane z wideo.

Dumb Ways to Die 3Dumb Ways to Die to zbiór kilku szybkich mini gierek, w których musimy ocalić stworki przed niechlubna śmiercią, coś w stylu WarioWare z GameBoya tylko w klimacie Happy Tree Friends. Mini gierki nie są zbytnio skomplikowane i w czasie jednej rozgrywki powtarzają się kilkukrotnie, jednak wraz z upływającym czasem, zwiększa się ich tempo oraz skomplikowanie. I tak musimy: ochronić stworka przed niedźwiedziem albo przed piraniami, musimy odsunąć stworki od brzegu peronu, aby nie wpadł pod pociąg, innym razem musimy dmuchać w mikrofon telefonu tak, aby utrzymać samolot w powietrzu i zapobiec katastrofie lotniczej :). A czasami musimy po prostu nie naciskać czerwonego guzika. 🙂 Muszę przyznać, że wszystkie gierki są bardzo pomysłowe i wyciągając oraz z dużą dawką dobrego humoru.

Advertisement

Dumb Ways to Die Dumb Ways to Die 5 Dumb Ways to Die 4 Dumb Ways to Die 2

W każdej rozgrywce mamy 3 życia a chodzi o to, aby zdobyć jak najwięcej punktów, które zdobywane są za przejście mini gierek w jak najkrótszym czasie.

Advertisement

Gra jest prosta, ale bardzo wciąga, dodatkowo uwielbiam tego typu humor, więc daje ocenę 5-/5. Minus za brak oryginalnej piosenki (jest tylko sama melodyjka) oraz brak rankingu, w którym możemy porównywać swoje wynik ze znajomymi. Oby więcej taki kampanii społecznych!

Gra do pobrania z Google Play.

Advertisement

2 komentarze do “Dumb Ways to Die na Androida”

Dodaj komentarz