Ekstraklasa za darmo? Gdzie oglądać mecze za granicą?

Advertisement

Poziom polskiej piłki jaki obecnie mamy chyba każdy fan sportu widzi. Mundial „nie wyszedł”, brak polskich drużyn klubowych w europejskich pucharach i porażki z zespołami ze Słowacji czy Luksemburga nie napawają optymizmem. Znając jednak fanatyków polskich drużyn takich jak Legia Warszawa, Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków czy Lechia Gdańsk to nie odpuszczają i są ze swoim klubem na dobre czy złe.

Oficjalne rozgrywki najwyższej klasy rozgrywkowej piłki nożnej w Polsce czyli Lotto Ekstraklasa w sezonie 2018/2019 można oglądać na kanałach Canal+, dodatkowo 2 mecze z każdej kolejki pokazywane są na kanałach Eurosportu (piątek i poniedziałek). Mecze dostępne są oczywiście nie tylko w telewizji ale również na dedykowanych platformach  streamingowych (nc+ go czy Eurosport Player).

Nie wszyscy wiedzą ale jest jeszcze jedna opcja na oglądanie meczów Lotto Ekstraklasy. Chodzi mi o platformę wideo DailyMotion. Ekstraklasa ma na niej swój oficjalny profil https://www.dailymotion.com/Ekstraklasa 
gdzie transmitowane są wszystkie mecze polskiej ligi na żywo. Oczywiście jest mały haczyk, kanał jest dostępny tylko dla osób przebywających za granicą. Czyli stworzony został z myślą o polakach na emigracji, wakacjach czy zagranicznych fanach polskiej ligi (ta jasne 🙂 ).

Advertisement

Dailymotion naturalnie ma również swoją wersję mobilną na Androida. Nie jest ona wykonana w sposób intuicyjny ale do oglądania Ekstraklasy wystarczy. Nie posiada również efektywnych kodeków, które kompresują wideo. Mecz w najlepszej jakości potrafi „pożreć” spokojnie 6-8GB! Dlatego oglądanie polecam tylko i wyłącznie na Wi-Fi. Zauważyłem, że akpa ma też problemy z przełączaniem pomiędzy jakością transmisji. Mamy możliwość wybrania mniejszej rozdzielczości ale czasami ona z jakiś powodów nie ładuje się i trzeba wyłączyć i włączyć aplikację. Dlatego najlepiej oglądać w trybie auto.

Aplikacja posiada również możliwość castowania wideo na inne urządzenia (np. Google Chromecast), czyli można oglądać mecze na telewizorze.

Większość stałych czytelników pewnie domyśla się, że w dzisiejszych czasach ograniczenia regionalne w internecie bardzo łatwo ominąć. Robiłem już materiały jak oglądać Euro 2016 czy MŚ w tym roku. Wystarczy zainstalować na telefonie VPN i połączyć się z odpowiednim serwerem. O VPN pisałem tutaj.

Advertisement
ProtonVPN

Ostatnio mogę gorąco polecić ProtonVPN, który posiada prawie 300 serwerów VPN w 26 krajach. Główna bazowa infrastruktura znajduje się w Szwajcarii co gwarantuje im niezależność prawna w stosunku do prawa USA czy Unii Europejskiej. Tak jak każdy porządny VPN jest on płatny. Za to w odróżnieniu innych porządnych VPNów ten posiada również solidny darmowy plan. 🙂 W wersji darmowej mamy do dyspozycji znacznie ogamiczną ilość serwerów i krajów z jakich możemy się łączyć. Też ich prędkość jest ograniczona ale powinno to wystarczyć do w miarę płynnego oglądania Dailymotion. Co ważne nie ma ograniczenia ilości transferu więc, jest to bardzo spoko. Pierwsze 7 dni masz dostęp do pełnej wersji a jak będziesz potrzebował możesz ją później wykupić za 5USD/EUR. Osobiście wykupiłem plan roczny gdzie wychodzi to tylko 4$ za miesiąc. 

1 komentarz do “Ekstraklasa za darmo? Gdzie oglądać mecze za granicą?”

Dodaj komentarz