Folx kończy działalność. Gdzie przenieść numer?

Advertisement

Po kilku miesiącach działalności sieć Flox zwija się z rynku. Numery tej sieci zostaną odłączone w wrześniu (w dniu, kiedy kończy się subskrypcja wrześniowa). Dla mnie to bardzo smutna wiadomość. Po pierwsze, ciężko znaleźć ofertę operatora w której znajdziemy 20GB za 30zł. Po drugie wielu osobom poleciłem tą sieć i przez to mój okres darmowej subskrypcji kończył się w marcu 2020.

Folx_subskrybcja

Dobra nie ma co rozpaczać. Nie zamierzam też tutaj analizować przyczyn porażki tego operatora. Trzeba poszukać alternatywy i w sierpniu przenieść numer do innego operatora. Poniżej przedstawiam krótkie, zwięzłe podsumowania istniejących alternatywny ofert.

Advertisement

Główne moje założenia to aby jak najbliżej było oferty Folxa. Opiera się ona na trzech filarach: abonament z max miesięcznym wypowiedzeniem, cena do 30zł, duży pakiet danych zdecydowanie powyżej 10GB. Generalnie tylko 2 raz w ciągu 7 miesięcy w Folx przekroczyłem 10GB. Raz, gdy byłem na majówce, drugi raz w zeszłym miesiącu, gdy przez 2 dni używałem telefonu jako router i pobrałem jadą 2GB grę. Moje minimum, aby nie musieć się ograniczać to 15GB. Dodatkowo miło by było, gdyby w cenie był pakiet danych w UE.

Konkurencyjne oferty próżno szukać u „głównych” operatorów, znalazłem 5 ciekawych ofert w MVNO albo pseudo MVNO, czyli sub-brandach operatorów strukturalnych. Są to: Virgil Mobile, Redbull Mobile, Plush, Nju oraz Premium mobile.

Advertisement

We wszystkich ofertach mamy nielimitowane rozmowy, smsy i mmsy. Umowę z 30 dniowym okresem wypowiedzenia, czyli bez stałych zobowiązań. Cena to nie więcej niż 30 zł, czasami mniej. Największe różnice są w pakietach danych. Rozpiętość jest spora, bo od 8GB do 20 GB, w niektórych sieciach dostajemy bonusowe gigabajty za staż. Druga różnica to opłaty za roaming wewnątrz unii europejskiej. Niektóre sieci nie mają tego w pakiecie. Poniżej znajduje się zestawienie ofert wraz z linkami do nich.

Virgin mobile Redbull Mobile Plush Nju Premium mobile
Nazwa abonamentu Plan 2 bez telefonu Plush abo 25 Wszystko nie wiecej niż 29zł Freedome 2
No limit na komórki i stacjonarne TAK TAK TAK TAK TAK
No limin na SMS i MMS TAK TAK TAK TAK TAK
Pakiet danych na start 8 GB 10 GB 10 GB 10 GB 20 GB
Pakiety danych za staż 10 GB po 4 miesiącach
12 GB po 7 miesiącach
Niewykożystane GB przechdza na 2 następne miesiące. 12 GB po 3 miesiącach
14 GB po 6 miesiącach
16 GB po 12 miesiącach
18 GB po 24 miesiącachWyzerowana transmisja danych do Youtube, Facebook, Instagram i WhatsApp.
20 GB po 6 miesiącach
25 GB po 12 miesiącach
30 GB po 24 miesiącach
Brak
Cena za miesiąc (+ew. aktywacja) 29zl 29zl (+49zł) 25zł 9zł – 29zł w zależności ile się rozmawia. 24,70zł
Zasięg jakiej sieci Play Play Plus Orange Plus
Roaming UE Tak 1,9GB Tak 1 GB Tak 2 GB Tak 1,9 GB Nie
Linki do ofert Kliknij Kliknij Kliknij Kliknij Kliknij

Widać, że najpopularniejszą wartością paczki danych na start to 10 GB. Tylko Virgin daje mniej, za to Premium mobile oferuje tyle samo co Folx czyli 20 GB. Warto zwrócić uwagę na Nju gdzie już po pół roku mamy również 20 GB za staż i Redbull mobile, gdzie niewykorzystane dane przechodzą na następne dwa miesiące. Za to w Plushu oprócz bonusów za staż dostajemy również wyzerowanie transferu danych dla YouTube, Facebook, Instagram czy WhatsApp.

Po przeanalizowaniu mojego zużycia transmisji danych w poprzednim miesiącu, która było trochę większe niż zazwyczaj wynosiło 19GB. Najwięcej zużyła aplikacja TVP Sport (wiadomo Mistrzostwa Świata). Na drugim miejscu z podobnym wynikiem YouTube, właściwie powinien być na pierwszym miejscu, bo część filmików oglądałem przez YouTube Minimizer. Zaskakująco dużo danych zużył Instagram, ponad 700MB chociaż nie używam go za często. Tak jak wcześniej pisałem jeszcze 2 GB zajmowała gra, którą pobierałem przez LTE.

Advertisement

Na tej podstawie na starcie odrzuciłem ofertę Virgin i Redbull. Ta pierwsza na start oferuje najmniej Internetu a ta druga nie oferuje bonusu za staż a przechodzenie danych na następny miesiąc mnie nie interesuje, bo prawdopodobnie wykorzystam całość. W Redbullu też doliczana jest opłata aktywacyjna 49zł. Od razu nie odrzuciłem oferty Nju, niby na start jest również 10 GB, ale już po pół roku dają nam dwa razy więcej, wydaje się to bardzo dobra oferta. Jednak po przeanalizowaniu powstałych abonamentów to stwierdziłem, że pakiet danych w Plush jest jednak dla mnie bardziej atrakcyjny. A dlaczego nie Premium mobile? Mają na start 20GB i to za najniższą cenne i niby wszystko ok. Niestety nie mają w pakiecie roamingu danych, który co prawda nie jest dla mnie bardzo istotny, ale lepiej jednak go mieć, zwłaszcza jak się planuje choćby wyjazd. Dodatkowo tak jak RBM, doliczają opłatę aktywacyjną 29zł.

Dlaczego Plush? Niby tylko 10 GB, ale za to wyzerowana transmisja danych dla popularnych aplikacji zwłaszcza YouTube, który konsumuje dużo danych. Po za tym po 3 miesiącach mamy już 12GB. No i jest roaming danych UE i cena też jest prawie najniższa.

Advertisement

Dla formalności dodam, że Premium mobile daje, podobnie jak Folx, benefity za polecenia znajomych do ich sieci. Mają program Ambasador, gdzie możesz dostać 80zł za każdego poleconego znajomego.

Jak przenieść numer z Folx?

Numer w Folx zostanie odłączony z końcem subskrypcji, która wygasa we wrześniu. Dokładną datę dostałeś na pewno na email. Przenieść numer polecam przenieść co najmniej tydzień wcześniej. Jak to zrobić? Dokładne instrukcje znajdziecie na stronie operatora, do którego chcecie przenieść numer. Zazwyczaj podczas zamawiania abonamentu dostajesz prośbę o wpisanie numeru do przeniesienia i musisz go potwierdzić kodem SMS.

Na koniec jeszcze raz linki do wszystkich przedstawionych ofert: Virgin,
Redbull,
Plush,
Nju,
Premium mobile.

Advertisement

3 komentarze do “Folx kończy działalność. Gdzie przenieść numer?”

Dodaj komentarz