Fortnite na Androida jak zainstalować APK?

Advertisement

Fortnite obecnie jest bezapelacyjnie najpopularniejszą grą z trybem Battle Royale. Dostępna jest na praktycznie wszystkie popularne platformy: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch, iOS i Android. Wczoraj miała oficjalnie miejsce premiera telefonu Samsung Note 9 a wraz z nim gra Fortnite na Android.

Potwierdziły się cześciowo przecieki o ekskluzywnym dostępie do gry jedynie dla posiadaczy telefonów Samsung, na szczęście nie będzie to 4 miesiące jak wcześniej przekazywano ale 3 dni :).

Pobierz apk Fortnite

Advertisement

Przed premierą społeczność skupiona wokół forum XDA Developers zdobyła w jakiś sposób software Note 9 i znalazła sposób na wydobycie apk (pliku instalacyjnego) z softu i odpalenie go na innym telefonie.  W tej chwili apk jest już oficjalnie dostępne w sklepie Samsung Galaxy Apps a link do niej znajdziecie tutaj (pobierz Fortnite Android APK). Jest tam również sam plik apk i możecie spróbować go zainstalować u siebie na telefonie.

Gra na inne telefony zostanie w wersji „beta” aby do niej się zapisać należy skożystać z tego linka.

Sprawdź listę kompatybilnych telefonów z Fortnite

Advertisement

Fortnite Google Play

Na sto procent można powiedzieć, że Fortnite nie trafi do Google Play (przynajmniej nie od razu). Jest to informacja potwierdzona przez producenta gry – Epic Games. To też nie jest problemem. Android daje możliwość instalacji apk z nieznanego źródła. Daje to jednak pole do popisu dla różnych fake apk przygotowanych przez oszustów co może się wiązać z kosztami lub utratą danych. Dlatego warto sprawdzać źródła z których się pobiera i instaluje aplikacje. Gdy będą już dostępne sprawdzone pliki znajdziecie je tutaj.

Prawdopodobną jedyną metodą dystrybucji będzie sklep z aplikacjami Samsunga Galaxy Apps. Pytanie czy po okresie “ekskluzywności” Epic nie postanowi jej jednak wrzucić do Sklepu Google. Pierwsze głosy po ogłoszeniu rezygnacji z dystrybucji Frontinte poprzez oficjalny sklep Google mówiły że powodem jest prowizja jaką muszą odprowadzać producenci gry od każdej transakcji a wynosi ona 30%. Po pojawieniu się informacji o umowie z Samsungiem jestem bardziej skłonny stwierdzić, że to było glowny powodem a gra jednak trafi po tych 4 miesiącach do Sklepu Play. Wydaje mi się, że ma on za duży zasięg aby rezygnować z tego kanału dystrybucji po za tym oferuje wygodny sposób obsługi płatności (np. dopisać do rachunku za telefon).

Advertisement

Dodaj komentarz