Gdzie oglądać mecze polaków na Mistrzostwach Świata?

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji zbliżają się wielkimi krokami, pierwszy mecz już w najbliższy czwartek 14 czerwca o 17:00. Polacy grają w grupie H czyli ich mecze będą rozgrywane jako jedne z ostatnich w każdej kolejce.

Oczywiście wszystkich interesuje gdzie oglądać mecze (głównie Polaków). Prawa do transmisji Mistrzostw Świata w piłce nożnej wykupiła TVP w związku z tym wszystkie mecze będą dostępne w otwarty kanałach i nie będzie trzeba kombinować jak dwa lata temu podczas Euro we Francji.

TVP będzie transmitować wszystkie mecze na trzech otwartych kanałach: TVP1, TVP2 i TVP Sport. Oczywiście nie zabraknie również transmisji online na stronie sport.tvp.pl oraz aplikacji TVP Sport.

Gdzie oglądać mecze polaków za granicą?

Aplikacja TVP Sport ma ograniczenia co do lokalizacji. Transmisje są dostępne tylko na terytorium polski. Jeśli przebywasz właśnie na wakacjach za granicą nie zawsze masz dostęp do kanałów transmitujących Mistrzostwa Świata albo niekoniecznie przypada Tobie do gustu obcojęzyczny komentarz (zwłaszcza jak jest bardzo “egzotyczny”). Dlatego zawsze możesz skorzystać z VPN i łączyć się przez niego z zagranicy. Istnieje wiele klientów VPN dla androida, dwa lata temu polecałem tą Freedome. Właściwie nadal go polecam, niestety skrócili okres próbny i trwa on teraz tylko 5 dni oraz podnieśli znacząco cenę jednego miesiąca bo wynosi ona 37zł.

Istnieje też opcja na tak zwaną cebula deal czyli po skończonym okresie próbnym przerzucić się na inny VPN. Jest ich kilka: NordVPN, AVG VPN czy Avast SecureLine VPN. Wszystkie posiadają okres testowy na 7 dni. Trzeba tylko pilnować aby odpowiednio wcześniej wyłączyć sybskrybcje w Google Play.

Powyższe aplikacje posiadą serwer VPN zlokalizowany w Polsce co jest ważne jeśli chcesz oglądać mecze polaków w aplokacji TVP Sport z polskim komentarzem za granicą. Pamiętaj aby przed połączeniem się z serwerem wybrać lokalizację „Polska” zamiast UK, USA, Niemiec, Hiszpanii czy Turcji.

Po połączeniu możesz już bez przeszkód oglądać mecze przez aplikację TVP Sport.