Goat Simulator na Androida czyli Goat Rampage!

Advertisement

Goat Rampage CoverPamiętacie najbardziej bezsensownej gry, w jaką kiedykolwiek graliście? Nic wam nie przychodzi do głowy? No to teraz macie okazję zapoznać się z „produkcją”, która przez długie lata będzie okupowała pierwsze miejsce na najbardziej porąbaną i bezsensowną grę. O to Goat Rampage na telefony z Androidem.

Goat Rampage jest odpowiedzią na PCtową wersję gry Goat Simulator i jak łatwo wywnioskować po tytule, doczynienia mamy z symulatorem kozy. Tak KOZY. Takiego niezbyt bystrego zwierzęcia parzystokopytnego, co wsuwa wszystko, co napotka na drodze i daje mleko, z którego można robić całkiem smaczny ser. No dobra, ale kto do licha wpadł na tak szalony pomysł, aby robić grę symulującą życie kozy?

Oryginalny Goat Simulator powstał dla jaj, dokładnie zaczęło się od stworzenia krótkiego zwiastun, który przedstawiał fikcyjną grę właśnie o takim tytule. Na filmiku widać było jak mała kózka skakała pociesznie z wywalonym jęzorem po całymi mieście, dźwigach, domach czy ogródkach. Podejrzewam, że autorzy podłapali temat kóz z mody, jaka pewnego czasu pojawiła się na Youtube gdzie głosy kóz podkładano pod prawdziwe piosenki Whitney Houston czy Marray Carrey oraz połączyli to z trentem na symulatory wszystkiego. Począwszy od pociągów i samolotów przez traktory, kombajny po śmieciarki, zamiataczki ulic itp. Tak czy owak, zwiastun tak się spodobał, że ludzie wymusili powstanie pełnej wersji gry.

Advertisement

Gra Goat Simulator została wydana pod koniec marca tego roku i zyskała ogromną popularność. Świadczyć może o tym choćby okupowanie pierwszego miejsca w najchętniej piraconych grach przez ponad miesiąc (w tej chwili spadła na 2 miejsce).

Na fali sukcesu Goat Simulator powstała również wersja na Androida. W zasadzie nie jest to ta sama gra, bo stworzyło je zupełnie inne studio i wygląda zupełnie inaczej niż wersja z PC, chociaż jest równie absurdalna, co oryginał.

Advertisement

Goat Rampage sprawa wrażenie pisanej „na kolanie” w tydzień tak, aby uwinąć się z premierą w okolicach wydania wersji PC i ogrzać się jej sukcesem przy okazji wyciągać parę złotych.

Goat Rampage

W pełnej wersji gry Goat Rampage mamy do dyspozycji dwie „areny”. Nie różnią się one zasadniczo od siebie i nie są przesadnie spektakularne (łagodnie mówiąc). Generalne założenia gry to… brak zasad. Niby są jakieś tam punkty, które zdobywamy za rozwalenie beczek, pudeł czy na przykład przewrócenie słonia (!!!), ale nie jest to niczego potrzebne i też nie ma zbytniego sensu tym się przejmować.

Advertisement

Dodatkowo nasza koza w Goat Rampage potrafi prowadzić jeepa wojskowego, strzelać (będąc jednocześnie pociskiem) z katapulty czy latać helikopterem (!!!). Do czego przydadzą się jej takie umiejętności? Do niczego. 🙂 W grze nie ma żadnych misji czy zagadek. O taka bezsensowna rozwałka z absurdalną fizyką!

Goat Rampage

Oprawa graficzna i dźwiękowa nie odstaje od całości gry i również jest na niskimi poziomie. Nie ma nawet sensu o tym pisać. Proste modele przedmiotów i samej głównej „bohaterki”, muzyka irytuje już po około minucie słuchania, efekt potęguje bezustanne meczenie kozy.

Advertisement

Podsumowanie. Z tego, co pamiętam pełna wersja gry Goat Rampage w chwili jej zakupu kosztowała mnie coś około 3zł. Oczywiście można ją kupić i pośmiać się chwilę, jeśli kogoś bawi taki humor. Ale wiecie, co jest jeszcze lepsze? To, że można ją zwrócić po 15 minutach i odzyskać pieniądze. Zapewniam was, że w ciągu tego czasu „odkryjecie” wszystkie możliwości gry a jak będziecie w przyszłości mieli gorszy dzień i najdzie was ochota na pobrykanie kózką to możecie zainstalować wersję demo, które dostarcza podobnych wrażeń.

Advertisement

Dodaj komentarz