Google Maps pozwoli uniknąć korków podczas PZU Maraton Warszawski

Advertisement

To, że aplikacje Google są niezwykle użyteczne i codziennie ułatwiają nam wiele zadań jest bezdyskusyjne. Na większość z nich nawet nie zwracamy specjalnej uwagi, tak się wtopiły w naszą codzienność, korzystam z nich instynktownie. Np. wyszukiwarka internetowa czy email.

Mimo to czasami Google potrafi mnie jeszcze zaskoczyć wprowadzając nowe funkcjonalności do swoich dobrze znanych produktów. Tak było dziś z Google Maps, gdy około 18 pojawił się w telefonie niestandardowy komunikat.

Mianowicie na ekranie telefonu pojawiło się ostrzeżenie o jutrzejszych utrudnieniach w centrum Warszawy związanych z PZU Maraton Warszawski. Dołączona do tego byłą szczegółowa informacja o godzinach w jakich mogą występować utrudnienia oraz dokładna trasa biegu. Znajduje się również zachęta do korzystania z Nawigacji Google aby omijać korki i unikać zamkniętych dróg w pobliży trasy.

Advertisement

Maraton Warszawski Trasa Google Maps Maraton Warszawski

Duży plus dla Google za przeprowadzenie takiej akcji informacyjnej. Co roku znajduje się potężna grupa „hejterów” maratonów miejskich, właśnie ze względu na blokowanie miasta. Teraz może parę osób uniknie korków i sprawniej tego dnia będzie się przemieszczać po Warszawie.

Sądzę, że do całej akcji również mogło przyczynić się samo PZU, jako głównym sponsor maratonu warszawskiego i dogadać się z Google aby wysłał taki komunikat (w treści jest link do oficjalnej strony maratonu). Mniejsze utrudnienia dla kierowców to lepszy wizerunek firmy, a to dość istotna grupa klientów ubezpieczyciela.

Advertisement

Dodaj komentarz