Gra mobilna od CD Projekt RED. Czyżby Wiedźmin na Androida?

Advertisement

Wiedźmin na AndroidaPlotki o tym jakoby CD Projekt RED pracował nad grą mobilną krążą po sieci od dłuższego czasu. W podsumowaniu roku 2013 sam Adam Kiciński (jeden z właścicieli CD Projekt) poinformował, że trwają bardzo zaawansowane prace nad nieogłoszonym jeszcze projektem. Nie ujawnił wówczas, o co dokładnie chodzi, dodał jedynie, że jest to „wejście na zupełnie nowe terytoria pod kątem rozgrywki i modelu biznesowego”. Spekulacje jeszcze się wzmogły i dla wielu było oczywiste, że chodzi o grę na mobile.

I tak faktycznie było. CD Projekt RED potwierdził, że trwają intensywne pracę nad grą na urządzenia mobilne a tworzy ją studio zewnętrzne. niemające jakiegokolwiek powiązania z ekipą pracującą nad Wiedźminem 3: Dziki Gon. Oczywiście nie ujawniono szczegółów, zapewniono jednak, że gra („projekt”) będzie wypadkową wartości, jakimi kieruje się CD Projekt RED przy produkowaniu gier oraz przyjemną rozgrywką dostosowaną do urządzeń mobilnych.

Czy gra wyjdzie na Androida? Nie powiedziano. Ale jest to w tej chwili największa platforma mobilna, więc nie wyobrażam sobie jej pominięcie. Czy będzie to Wiedźmin? Też nie potwierdzono, ale sądzę, że jest to wysoce prawdopodobne. Gra ma zostać opublikowana jeszcze w tym roku, czyli na długo przed premierą Wiedźmina 3.

Advertisement

źródło: http://cdpred.com/a-word-about-our-new-project/

Dodaj komentarz