HOOK to kolejna wciągająca gra polskiego studia Rainbow Train.

Advertisement

HOOK AndroidMinimalizm i prostota to jest to, czego najczęściej szukam w grach mobilnych. Te dwie rzeczy w połączeniu z ciekawym pomysłem zazwyczaj gwarantują wielki sukces. Tak było z Falppy Bird czy ostatnio ze Stick Hero a teraz do tego grona dołącza polska gra HOOK. Co prawda nie odniosła ona jeszcze takiego sukcesu jak wymienione dwie pierwsze gry, ale według mnie ma wszystkie przesłanki, aby tak się stało.

Gra HOOK została stworzona przez polskie studio Rainbow Train, które wcześniej wydało, wielokrotnie polecaną przeze mnie, grę „oO”. Pomimo, że „oO” moim zdaniem było grą wybitną, z naprawdę genialnym pomysłem na rozgrywkę jakoś nie przebiło się w Google Play. Płatną wersję pobrało 1000-5000 osób. Ciężko mi jest stwierdzić, dlaczego tak się stało, może zawiodła promocją?

Dobra, ale wracając do ich nowej produkcji, czyli HOOK’a. Na czym polega ta gra? Na wyciąganiu haczyków. 🙂 Brzmi zupełnie niezachęcająco, ale naprawdę ciężko wytłumaczyć, o co w niej biega. Ale spróbuje jeszcze raz… Otóż w grze mamy za zadanie rozplątać plątaninę „żyłek” i „haczyków” tak, aby jedne nie zawadził o drugiego. Piszę w cudzysłowach, ponieważ grafika w grzej jest bardzo umowna i wspomniane haczyki raczej nie przypominają tych do łowienia ryb czy w zasadzie jakichkolwiek innych.

Advertisement

Jak się możecie domyśleć rozplątanie nie jest wcale łatwe. Z kolejnymi poziomami skomplikowanie plątaniny wzrasta i musimy być czujni, aby na pewno pociągnąć za odpowiednią strunę poprzez prawidłowe ich polaczenie albo użycie „przekaźników”. Brzmi to może strasznie niejasno, więc chyba najlepiej będzie jak obejrzycie poniższy krótki filmik z gry, przedstawiający jej mechanikę.

Mamy tutaj do czynienia z typową łamigłówką, ale jej poziom nie jest jakoś ekstremalnie trudny (w przeciwieństwie do poprzedniej gry „oO” gdzie nieraz podchodziliśmy do jednego etapu kilkukrotnie). Nie jest on również zbyt łatwy i niekiedy trzeba zrobić kilka podejść, aby rozpracować kolejność wyciągania haczyków. Uważam, że autor znalazł idealny kompromis, jeśli chodzi o dostosowanie poziomy trudności, przez co przejście każdej kolejnej planszy sprawia radość a nieudane próby nie wywołują frustracji.

Advertisement

HOOK na Androida screen

Wszystkiego dopełnia idealnie skomponowana muzyka, która tworzy niepowtarzalny klimat.

Jedynym minusem jest jej długość. Autorzy stworzyli jedynie 50 poziomów, ale po cichu liczę, że będą dodawane kolejne w aktualizacjach. Gra jest jedynie w wersji płatnej, ale jej cena jest wręcz śmieszna, bo wynosi nieco ponad 3zł i pozbawiona jest reklam czy jakiś dodatkowych zakupów w grze. Polecam! Moja ocena nie mogła być inna jak 5/5.

Advertisement

Grę HOOK można pobrać z Google Play.

2 komentarze do “HOOK to kolejna wciągająca gra polskiego studia Rainbow Train.”

Dodaj komentarz