Instalacja Android L Developer Preview na Nexus 5 i 7.

Advertisement

Android L developer previewAndroid L jest już dostępny do dla użytkowników telefonów Nexus 5 oraz tabletów Nexus 7 (tylko Wi-Fi, wersja 2 z 2013 roku), jest to jednak dopiero beta, tak zwana Developer Preview, przeznaczona głównie dla programistów, aby mogli wcześniej sprawdzić kompatybilność swoich aplikacji z nowym systemem. Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, aby, każdy mógł zainstalować Android L Developer Preview na swoim telefonie czy tablecie. Jest ona dostępna dla każdego, można ją bez problemu pobrać ze strony Google i zainstalować (instrukcja jak to zrobić poniżej), bez żadnego zakładania specjalnych kont czy opłat.

AndroidLfacebookZanim zaczniecie instalacja Androida L to uprzedzam was, że jest to wersja beta i nie jest to finalny produkt, instalacja go może spowodować utratę gwarancji, więc robicie to na swoją odpowiedzialność. Znalazłem również w nim już kilka problemów, związanych z nadmiernym konsumowaniem baterii przez moduł NFC, (gdy go wyłączymy wszystko wraca do normy) oraz problem z aplikacją Facebook (tło pod komentarzami jest przeźroczyste). Pomimo tych kilku błędów, jest to pełnoprawny system i można z niego korzystać, na co dzień.

Instrukcja instalacji Android L Developer Preview.

 1. Na początek musimy zainstalować na swoim komputerze Android SDK oraz skonfigurować ADB. Jak to zrobić opisałem dość dokładnie jakiś czas temu w tym wpisie. Jeśli już wcześniej zainstalowaliście SDK to pobierzcie wszystkie nowe update.
 2. Gdy już zainstalowaliśmy i skonfigurowaliśmy Andoid SDK, możemy pobrać obraz systemu ze strony Google. http://developer.android.com/preview/setup-sdk.html#downloadSdk
 3. Po pobraniu obrazu systemu wypakujcie go (Winiar da radę).
 4. Teraz włączcie w telefonie Debugowanie USB w Opcjach programisty.
 5. Następnie podłączcie telefon kablem USB do komputera (zaakceptujcie certyfikat bezpieczeństwa na telefonie).
 6. Uruchomcie wiersz poleceń Windows (w polu wyszukaj wpiszcie cmd).
 7. Sprawdź czy urządzenie zostało wykryte wpisując adb devices. Jeśli jest na liście to ok., jak nie to sprawdźcie czy aby na pewno zostało dobrze podłączone do PC.
 8. Teraz wpiszcie adb reboot bootloader, aby przejść do bootloadera.
 9. Jeśli macie zablokowanego roota (a tak pewnie jest) musicie to go odblokować. UWAGA operacja ta może wiązać się z utratą gwarancji i usunie wszystkie dane, jakie masz w telefonie. Aby to zrobić musicie w linii komend przejść do katalogu platform-tools w folderze z SDK. Zrobić to można za pomocą komendy cd adres folderu np. cd C:\sdk-android\platform-tools.
 10. Jeśli już jesteśmy w folderze platform-tools to wpisujemy komendę fastboot oem unlock.
 11. Na ekranie telefonu pojawi się pytanie czy na pewno chcemy odblokować telefon, za pomocą strzałek głośności wybieram Yes i akceptujemy przyciskiem Power.
 12. Musimy teraz przejść do folderu gdzie wypakowaliśmy nasz obraz z Androidem L. Robimy to tak jak poprzednio cd adres folderu.
 13. Teraz wpisujemy flash-all.bat i następuje wgrywanie nowego systemu.

Po wgraniu i odpaleniu nowego systemu polecam zrobienie ręcznie jeszcze raz factory reset.

Advertisement

Dodaj komentarz