Jak skonfigurować Android SDK i ADB pod Windows?

Advertisement

Jak skonfigurować Android SDK i dodać obsługę telefonu z wiersza poleceń za pomocą ADB?

W tym wpisie opiszę jak szybko skonfigurować tę rzeczy.

Po pierwsze musimy pobrać Android SDK ze strony producenta. W tym celu wchodzimy na http://developer.android.com/sdk/index.html. Rozwijamy na samym dole zakładkę DOWNLOAD FOR OTHER PLATFORMS i wybieramy z drugiej tabeli system, na jakim pracujemy a następnie ściągamy wybrane SDK. Dla posiadaczy Windowsów rekomenduje (Google również) ściągniecie instalki – drugi od góry.sdktool

Advertisement

Następnie (jeszcze przed instalacją Android SDK) musimy pobrać i zainstalować Java a dokładniej JDK: (Java Development Kit). Można go pobrać z tej strony: http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html

Teraz możemy bez przeszkód zainstalować Android SDK. Instalujemy go tak jak każdy inny program pod Windows.

Po zainstalowaniu uruchomiamy Android SDK Manager i ewentualnie doinstalowujemy potrzebne wersie API lub innych repozytoriów. Ważne, aby Android SDK Tool i Android SDK Platforms-tools były aktualne. Jeśli nie są to je aktualizujemy.

Advertisement

sdkm

Teraz jeszcze tylko musimy zmienić zmienne systemowe.

Windows XP:

Klikamy prawym przyciskiem myszy na Mój komputer, wybieramy Właściwości a następnie zakładkę Zaawansowane. Później klikamy Zmienne środowiskowe i tam w Zmiennych systemowych odszukujemy Path i klikamy Edytuj. I tam na końcu dopisujemy: C:\sdk-android\platform-tools;C:\sdk-android\tools gdzie „C:\sdk-android\” to miejsce zainstalowania naszego Android SDK. Zapisujemy zmiany i gotowe.

Advertisement

path

Windows 7:

Klikamy Start, najeżdżamy na Komputer i klikamy prawym przyciskiem myszy a następnie wybieramy Właściwości systemu. Następnie Zaawansowane ustawienia systemu i karta Zaawansowane. 7_2Wybieramy pozycję Zmienne środowiskowe” W obszarze Zmienne systemowe odszukać zmienną Path i edytujemy ją. Tak jak w przypadku Windows XP na końcu dopisujemy: C:\sdk-android\platform-tools;C:\sdk-android\tools gdzie „C:\sdk-android\” to miejsce zainstalowania naszego Android SDK. Zapisujemy zmiany i gotowe.

7_1

Advertisement

Windows 8:

Przeciągamy wskaźnik myszy do dolnego prawego rogu ekranu, klikamy w ikonkę wyszukiwania i wpisujemy Panel sterowania i wybieramy go. Następnie klikamy System i Zaawansowane. Dalej postępujemy identycznie jak w przypadku Windowsa 7.

I to tyle. Teraz możemy sprawdzić czy się udało włączając wiersz poleceń i wpisując ADB. Jeśli się udało to pojawi nam się help opisujący wszystkie komendy.

Advertisement

3 komentarze do “Jak skonfigurować Android SDK i ADB pod Windows?”

Dodaj komentarz