Aplikacja PackPoint ułatwia pakowanie walizek na podróż.

Advertisement

Nienawidzę się pakować. No dobra może samo pakowanie bagaży nie jest najgorszą czynnością ale przygotowania do wyjazdu, zrobienie listy rzeczy do zabrania, później zapamiętanie aby wszystko spakować a finalnie i tak to poczucie niepewności „czy jak wszystko zebrałem?”. Jeśli czujesz to samo, poniższa aplikacja z pewnością Cię zainteresuje. Poznasz super sposób na spakowanie walizki tak aby wszystko zabrać ze sobą.

Mowa o aplikacji PackPoint znacząco ułatwiająca organizowanie podróży poprzez generowanie listy rzeczy do spakowania walizki po wprowadzeniu danych na temat wycieczki. Od razu zaznaczam, że tego typu aplikacji jest kilka jednak PackPoint jest w moim odczuciu najbardziej przydatna pomimo “ukrycia” kilku opcji w wersji płatnej. Bez wątpienia ma najbardziej przejrzysty i przyjazny interfejs ze wszystkich znalezionych przeze mnie aplikacji.

Jak ona działa? Na początku tworzysz nową “podróż”, ale wcześniej określasz swoją płeć. 🙂 Później będzie to istotne przy generowaniu listy rzeczy do spakowania walizki. Dla kobiety zostanie dodany np. biustonosz czy makijaż. Tutaj brakuje możliwości określenia ile osób jedzie w podróż. Byłoby to przydatne dla rodzin z dziećmi czy choćby par. Następnie wpisujesz miejscowość do której się chcesz udać, określasz datę i ile spędzisz tam nocy (max to 30) oraz zaznaczasz w jakich celach tam jedziesz – służbowo albo wypoczynek (można zaznaczyć oba). Następnie wybierasz aktywności związane z wyjazdem. Do wyboru są między innymi: bieganie, pływanie, fotografowanie, biznes casual, biznes formalny czy “dziecko”. 🙂 Aplikacja potrafi wykryć, że będzie to wyjazd zagraniczny i zasugeruje odpowiednie aktywności.

Advertisement

spakować walizkę

W zależności co wybierzesz apka przygotuje listę z szablonami pod konkretne aktywności i pokażę jaka może być mniej więcej pogoda nawet gdy wybierzesz odległy termin, prawdopodobnie na podstawie danych historycznych. Niestety w darmowej wersji nie można edytować szablonów, można jedynie już po utworzeniu listy dodawać nowe, własne pozycje. Trochę to przeszkadza bo w domyślnych szablonach jest kilka rzeczy, których niekoniecznie będziesz potrzebował.

W tym miejscu definiujesz również czy będziesz posiadał możliwość wyprania ubrania czy nie. Aplikacja zasugeruje wtedy ile i jakich ubrań spakować do bagażu. Trochę dziwnie to dla mnie działa. Jeśli chodzi o bieliznę to jest ok, ale na przykład na 10 dniowy wyjazd do Wrocławia w czerwcu aplikacja zaplanowała do zabrania w walizce tylko 5 koszulek. Oczywiście ilości można edytować.

Advertisement

lista_rzeczy_do_spakowania_1      lista_rzeczy_do_spakowania_2

Swoje listy możesz bez problemu udostępnić inny na email w postaci tekstowej czy wysłać linka do strony PackPoint gdzie będzie zapisana twoja lista (nawet w wersji darmowej).

PackPoint posiada możliwość przygotowania kilku podróży. W wersji płatnej (cena to 15zł) istnieje możliwość edytowania szablonów aktywności czy kreowanie całkiem nowy. Jest możliwość synchronizacji w chmurze.

Advertisement

Sporym minusem jest brak polskiej wersji językowej ale dla osób którym to nie przeszkadza gorąco polecam sprawdzenie tej aplikacji przed kolejną podróżą, na pewno oszczędzi to trochę stresów.

PackPoint można pobrać za darmo z Google Play.

Alternatywną aplikacją posiadającą podobne funkcjonalności jest PackKing. Jest mniej przejrzysta i dopracowana ale posiada więcej możliwość, które w PackPoint są płatne. Drugą zaletą to wsparcie dla języka polskiego. Można ją pobrać za darmo z Google Play i sprawdzić, która bardziej Tobie pasuje.

Advertisement

Dodaj komentarz