Jak sprawdzić czy numer jest zarejestrowany?

Advertisement

W zeszłym roku za sprawą wprowadzenie tak zwanej ustawy antyterrorystycznej, nałożono obowiązek rejestracji wszystkich numerów telefonów prepaid, czyli tak zwanych telefonów „na kartę”.

Wszystkie numery na kartę (również internet na kartę) muszą zostać zarejestrowane do 1 lutego 2017. Jeśli tego nie zrobisz, numer zostanie zawieszony. Stracisz możliwość dzwonienia, smsowanie i korzystania z internetu.

Rejestracji możesz dokonać w wielu punktach: salony operatorów, kioski, pocztę czy niektóre banki internetowe. Dokładne informacje o sposobie rejestracji i jakie bonusy dostaniesz za to znajdziesz na stronie internetowej operatora: Orange, T-mobile, Plus, Play. Jeśli nie jesteś pewny czy Twój numer jest zarejestrowany możesz to sprawdzić jednym ze sposobów poniżej.

Advertisement

Orange/Nju: Jeśli chcesz sprawdzić czy numer telefonu w Orange jest już zarejestrowany wyślij bezpłatnego SMS-a o treści NUMER pod 80190.

T-mobile/Heyah: Aby sprawdzić czy dany numer jest już zarejestrowany wystarczy użyć ekspresowy kod USSD: *100# i zatwierdzić klawiszem połączenia.

Plus: Aby sprawdzić czy Twój numer jest zarejestrowany wyślij bezpłatnego SMS o treści STATUS pod nr 80104.

Advertisement

PLAY: Wpisz na ekranie wybierania numeru kod *111*49*1# i wciśnij przycisk połączenia. Oprócz informacji o posiadanej taryfie zobaczysz również czy telefon jest zarejestrowany w PLAY.

Virgin Mobile: Przez stronę internetową w panelu klienta.


Advertisement

2 komentarze do “Jak sprawdzić czy numer jest zarejestrowany?”

Dodaj komentarz