Posty

Jak ustawić własnych dzwonek mp3 w Androidzie?

Advertisement

Dzwonki AndroidAndroid oferuje mnóstwo opcji, dzięki którym możemy maksymalnie spersonalizować swój telefon. Bez wątpienia opcją najczęściej (no może poza tapetą) dostosowywaną do własnych upodobań jest dzwonek telefonu, sms czy alarmu budzika. Producenci telefonów domyślnie oferują swój zestaw specjalnie zaprojektowanych dzwonków jednak i tak większość z nas woli ustawić sobie na dzwonek swoją ulubioną piosenką. O dziwo w smartfonach z Androidem ustawienie własnego dzwonka z pliku mp3 nie jest takie łatwe i intuicyjne jakbym mogło się wydawać.

Bardzo często dzwonek z piosenki w formacie mp3 możemy ustawić z poziomu wbudowanego odtwarzacza muzyki w momencie, gdy słuchamy tego kawałka. Nie jest to jednak regułą i zależne jest od producenta telefonu i zainstalowanego przez niego odtwarzacza mp3. Na szczęście jest sposób na ustawienie dzwonka z pliku mp3 działający na każdym urządzeniu z Androidem. Poniżej krótki tutorial obrazujący jak to zrobić.

Aby dodać dzwonki mp3 do naszego smartfona z Androidem musimy utworzyć trzy katalogi w folderze media/audio. Możemy to zrobić poprzez podłączenie telefonu do komputera (łatwiejszy sposób) albo poprzez managera plików w telefonie (dłuższy sposób). Ja zademonstruje ten drugi sposób z użyciem domyślnego managera plików w Samsung Note 3, jeśli wasz smartfon nie posiada żadnej aplikacji do zarządzania plikami to możecie pobrać za darmo z Google Play (na przykład aplikacja ES File Explorer).

Advertisement

Ok. Jak już mamy podłączony telefon do komputera albo zainstalowaliśmy managera plików na telefonie to wykonujemy następujące czynności:

  1. Jak ustawić dzwonek w Androidzie 2Wybieramy pamięć telefonu.
  2. Tworzymy (lub wybieramy, jeśli już jest utworzony) folder „media„.
  3. Tworzymy (lub wybieramy, jeśli już jest utworzony) folder „audio„.
  4. Teraz musimy otworzyć trzy foldery (oczywiście, jeśli ich nie ma): „notifications„, „ringtones” oraz „alarms„.
  5. Do folderu notifications wrzucamy dzwonki powiadomień (np. SMS).
  6. Do folderu ringtones wrzucamy dzwonki połączeń głosowych.
  7. Do folderu alarms wrzucamy dzwonki budzika.

 

Po wrzuceniu plików mp3 do odpowiednich folderów będą one widoczne w ustawieniach dzwonków w menu telefonu (Ustawienia>Dźwięki). Teraz możemy bez problemu ustawić swój ulubiony utwór na dzwonek telefonu.

Advertisement

Poniżej umieszczam również wersję wideo pokazującą jak wykonać poszczególne punkty poradnika.

Advertisement