Jak w Androidzie wyłączyć automatyczną aktualizacje aplikacji?

Advertisement

Czasami z jakiś powodów nie chcemy, aby aktualizacje dla zainstalowanych aplikacji (bądź jednej konkretnej) na naszym Androidzie pobierały się automatycznie. Przyczyny mogą być różne. Najczęściej jest to chęć uchronienia się przed marnowaniem transfery danych albo chęć upewnienie się przed aktualizacją, że aplikacja na bank działa poprawnie na telefonie i nie poważnych błędów. Aby wyłączyć automatyczną aktualizację w telefonie z Androidem wystarczy wejść w aplikację Google Play. Następnie wywołać menu naciskając przycisk Menu.

Automatyczna Aktualizacja Android Ustawienia
Automatyczna Aktualizacja Android Ustawienia

Wejść w Ustawienia.

Automatyczna Aktualizacja Android Ustawienia 2
Automatyczna Aktualizacja Android Ustawienia 2

Następnie wybieramy Aktualizuj aplikacje automatycznie i tam wybieramy opcję: Nie aktualizuj aplikacji automatycznie. Możemy wybrać również opcję aktualizuj aplikację tylko przez Wi-Fi, wtedy będą one pobierany jedynie, kiedy będziemy podłączeni do sieci Wi-Fi.

Advertisement
Automatyczna Aktualizacja Android Tylko WiFi
Automatyczna Aktualizacja Android Tylko WiFi

Wyłączenia automatycznej aktualizacji wybranej aplikacji.

Czasami zdarza się, że „nie mamy zaufania” do producenta jakiejś aplikacji, bo często zdarza się, że wydaję kolejne swojej apki nieprzetestowane i przez co posiada wiele błędów. Co gorsza nie ma innej aplikacji o takich funkcjonalnościach. Rozwiązaniem, które zmniejszy minimalne ryzyk utraty możliwości korzystania z aplikacji po jej uaktualnieniu jest wyłącznie automatyczną aktualizację. Aby to zrobić w chodzimy w kartę owej aplikacji w Google Play i klikamy przycisk Menu a następnie odznaczamy opcję Aktualizacja.

Automatyczna Aktualizacja Android Pojedyńczo
Automatyczna Aktualizacja Android Pojedyńczo

Od tej pory aplikacja nie będzie już się aktualizowała automatycznie. Poniżej wideo instruktażowe.

Advertisement

22 komentarze do “Jak w Androidzie wyłączyć automatyczną aktualizacje aplikacji?”

  • Przycisk MENU to może być też klawisz MENU (zależy jaki masz telefon). To jest ten klawisze po lewej albo prawej stronie od „domka” i nie będący przyciskiem cofnij. 🙂

   Odpowiedz
  • To i tak nie dziala. Google robi nas w c… Mam wylonczone aktualizacje a i tak instant apps robi update. KOlejne szemrane naruszenie prywatnosci czy co ?

   Odpowiedz
 1. a jak wyłączyć automatyczną aktualizacje systemu? Szczerze mówiac przeraża mnie wizja nowego androida 5.0, świecącego bielą jak w klinice. Jak zablokować tą aktualizację?

  Odpowiedz
  • Witajcie,
   Samsung S5 czy LG-G3 operację wykonuje się podobnie zaczynamy:
   wchodzimy w
   – aplikacje
   – ustawiania ( takie kółko zębate :- )
   – ogólne ( przechodzimy na sam dół listy )
   – odszukujemy zakładkę ( Informację o urządzeniu lub telefonie )
   – w LG G3 nazywa się to ( Centrum aktualizacji ) w Samsung S5
   ( Aktualizacje oprogramowania ) i to właśnie klikamy
   – w Samsung S5 odznaczamy dwa okienka ( Atom. aktualizacja oraz Tylko przez WiFi )
   – w LG G3 odznaczmy ( Sprawdzaj i pobieraj aktualizacje automatycznie )
   Posiadam obydwa w/w telefony, u mnie to zadziałało.
   Życzę sukcesów i pozdrawiam.

   Odpowiedz
   • Dodam jeszcze że w Samsungu S5 po kliknięciu „Ustawiania” należy przejść w dolną część listy ikon i odszukać pomarańczową ikonę z małą literką ” i ” i właśnie nią kliknąć.

    Odpowiedz
 2. Dokładnie ja mam tak samo…. Mam odznaczone żeby mi ten syf nie ściągalo a tu dalej to samo…. Transfer mam w dupie, bd chodzi o toze te nowe aaktualizacja. Więcej miejsca zajmują i zamulal

  Odpowiedz
  • Odznacz te funkcje aktualizacji jeszcze raz i dodatkowo te co powiadamiaja ze sa nowe aktualizacje nastepnie reset fona (wyłącz i włącz telefon) i powinno działać, u mnie to jedyne wyjście było na xperii E

   Odpowiedz
   • Nie pamiętam dokładnie jak to było ale przyszła mi wiadomość że w ciągu 24h telefon zostanie zablokowany i mam zaktualizować aplikacje. Bo za stare. Ale chyba nic się takiego nie stało skoro nadal z niego korzystam 🙂

    Odpowiedz
 3. Witam
  dostałem nowy telefon (w miejsce uszkodzonego) samsung galaxy J5, usiłuję zablokować aktualizację Yanosika bo nowa wersja jest do …… w żaden z opisanych wyżej sposobów nie mogę tego zrobić, a że jestem na poziomie przedszkola w zakresie telefonii androidowej byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby ktoś krok po kroku opisał konieczne czynności.
  pozdrawiam

  Odpowiedz
 4. Witam

  Proszę o informację jak wyłączyć aktualizacje w LG-E610.
  Niestety opcje podane powyżej nie występują w tym telefonie.
  Wszedłem wprawdzie do Aplikacje->Ustawienia->Informacje o telefonie->Aktualizacja oprogramowania.
  Zatwierdziłem postanowienia licencji.
  Wyłączyłem „Sprawdź automatycznie”, ale to chyba nie pomogło.
  Czy nie trzeba przypadkiem jeszcze gdzieś wyłączyć?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 5. Mam pytanie bo mój snap jest zaktualizowany a ja nie wiem jak ją wyłączyć. Mam telefon Huawei P9 life. Pomoże ktoś proszę.

  Odpowiedz
 6. Mam problem bo mój snap jest zaktualizowany a ja nie wiem jak go wyłączyć. Mam telefon Huawei P9 life. Pomoże ktoś proszę?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz