Jak wyłączyć dźwięk i otwieranie stron WWW w aplikacji Facebook?

Advertisement

Facebook nieustannie eksperymentuje ze sposobem prezentacji wiadomości na naszym timeline. Już przyzwyczailiśmy się, że nie widzimy wszystkich informacji, jakie wrzucają nasi znajomi albo obserwowane funpage. Facebook dostosowuje rzeczy, jakie są nam prezentowane na podstawie złożonych algorytmów, które nie są do końca znane. W sumie to dobrze, bo wyobraźmy sobie, że musieliśmy oglądać dosłownie wszystko, co wrzucą nasi znajomi, wszystkie kotki/pieski, wszystkie „Lubię to” itp. Byłaby tego masa.

Nie dziwię się, że Facebook za wszelką cenę stara się zadbać, o jakość wyświetlanych treści i słabe linki mają zaniżane odsłony a wartościowe wpisy wręcz odwrotnie. Tak jak pisałem firma Marka Zuckerberga ma wiele sposobów na ocenienie wartości wrzuconego kontentu dla odbiorców. Czynników jest masa, nie są to same like, komentarze czy udostępnienia. Ostatnio czytałem, że starają się również oszacować jak długo czasu spędzamy na stronie otwartej z linka na Facebooku. W założeniu im dłużej siedzimy na takiej stronie tym jest ona ciekawsza i warta zaprezentowania innym.

Prawdopodobnie do mierzenia takiego czynnika w dużej mierze wykorzystywana jest wprowadzona niedawno funkcja otwierania stron www bezpośrednio w aplikacji mobilnej Facebooka. Domyślnie jest ona włączona, przez co linki do stron zamiast otwierać się w Chrome czy innej przeglądarce otwierane są w aplikacji FB.

Advertisement

Ma to sens, z mobilnych wersji Facebooka w zeszłym roku korzystało ponad miliard ludzi! Podejrzewam, że co najmniej 1/3 z nich loguje się za pomocą aplikacji androidowej. To daje nam 300 milionów użytkowników a ich ruch stanowi potężną bazę do robienia analiz statystycznych.

Ok, ale nie wszystkim odpowiada aż tak wielkie „śledzenie” lub po prostu chcą zawsze otwierać link z Facebooka w przeglądarce. Jak to zbroić?

  1. Klikamy ostatnią zakładkę po prawej.
  2. Zjeżdżamy na dół i wybieramy Ustawienia aplikacji.
  3. Zaznaczamy opcję „Zawsze otwieraj linki w przeglądarce zewnętrznej”.

AplikacjaFacebook (1) AplikacjaFacebook (3) AplikacjaFacebook (2)

Advertisement

I gotowe, teraz strony będą otwierały się w domyślnej przeglądarce Androida.

Jak już jesteśmy w ustawieniach to możemy również wyłączyć dźwięki odświeżania, które też zostały dodane jakoś niedawno i mnie osobiście bardzo irytują.

Advertisement

Dodaj komentarz