Jak wyłączyć grupowanie kart i nowy widok w Chrome na Androidzie?

Advertisement

Aktualizacja (sprawdź na końcu tego wpisu)

Niedawno Google zaktualizowało swoją mobilną przeglądarkę dla telefonów z Androidem. Oczywiście chodzi o Google Chrome. Wprowadzono nowy widok kart oraz grupowanie kart. Teraz karty prezentowane są w formie takie „kratki” a nie listy. Możemy je też grupować, wtedy mamy dostęp do nich na dolnym pasku.

Nie wszystkim podoba się grupowanie kart i nowy widok, dlatego pytają się jak go wyłączyć? Nie ma takiej opcji w ustawieniach Chrome. Musimy użyć ustawień eksperymentalnych. Jak to zrobić? Pokaże krok po kroku.

Advertisement
 1. Najpierw oczywiście włącz przeglądarkę Chrome
 2. Teraz najlepiej zamknij wszystkie karty
 3. Następnie w nowej karcie wpisz ten adres: chrome://flags/#enable-tab-grid-layout
 4. Zmień ustawienia Table Grid Layout na Disabled (wyłącza to nowy widok kart)
 5. Zmień ustawienie Tab Groups (wyłącza to grupowanie kart)
 6. Wciśnij przycisk „Relaunch”
Wyłączanie grupowania kart Chrome

Przeglądarka powinna się wyłączyć i włączyć ponownie. Nowe ustawienia powinny być zaimplementowanie. Jak tak się nie stało spróbuj to powtórzyć.


Również przygotowałem tutorial wideo jak to zrobić. Poniżej go znajdziecie.

Aktualizacja – czerwiec 2021

Niestety Google w jednej z kolejnych aktualizacji usunęło możliwość wyłączenia grupowania kart w opisany sposób. Na razie nie ma nowego sposobu.

Advertisement

11 komentarzy do “Jak wyłączyć grupowanie kart i nowy widok w Chrome na Androidzie?”

 1. Po nowej aktualizacji Chrome, opisane tutaj metody przywrócenia listy kart, jak kiedyś działały, tak teraz nie przynoszą oczekiwanego skutku. Ktoś ma jakiś inny pomysł?

  Odpowiedz
  • Właśnie sprawdzałem. Po update musisz zrobić to jeszcze raz. Cały ten proces. Najlepiej włączy i wyłącz jeszcze raz. Jak to nie zadziała to spróbuj „ubić” aplikację Chrome – zamknąć całkowicie aplikacje i włącz ponownie.

   Odpowiedz
 2. Niestety potwierdzam. W najnowszej wersji google chrome na androida nie da się przywrócić nie grupowania i kaskadowego widoku zakładek. Próbowałem wszystkiego. To jest irytujące. Z przykrością będę musiał zmienić przeglądarkę.

  Odpowiedz
 3. Nie da się wyłączyć na stałe, cały czas to grupowanie wraca. 5 razy już wyłączałem i co jakiś czas trzeba znowu, a ostatnio to jeden dzień i wróciło.

  Odpowiedz
 4. Niestety znowu coś pozmieniali i mam wciśnięte na siłę te gówniane grupy zamiast prostej listy. Jakby mnie dopuścili na długość tego do tego programisty który wciska mi przymusowo do gardła te pożal się Boże aktualiza je to bym go chyba zapierdolił.

  Odpowiedz
  • Haha Radbug bardzo trafny komentarz! 🙂
   Na siłę chcą ludzi uszczęśliwić ale tam muszą pracować debile jeśli zakładają że to pomylone grupowanie każdemu bez wyjątku przypadnie do gustu. Irytacja i złość że tak spieprzyli przeglądarkę

   Odpowiedz
 5. No, niestety fajna przeglądarka przez ten badziew stała się bezużyteczna, a grupowanie kart jest upierdliwe, problematyczne. W tej chwili jedyny sposób, aby to wyłączyć to odinstalować Google Chrome i poszukać innej przeglądarki.

  Odpowiedz
 6. Ja też rezygnuje,za pierwszym razem wyłączyłem teraz się nie da,dokładnie na siłę zmieniają coś co działało dobrze a teraz tak jest irytujące że zmienić trzeba przegladarke

  Odpowiedz

Dodaj komentarz