Posty

Jak wyłączyć „Moje czasopismo” z ekranu głównego Samsung Galaxy S5?

Advertisement

Moje czasopismo CoverW nowym Samsung Galaxy S5 jeden z ekranów głównych nie jest przeznaczony na ikony aplikacji i widgety, ale na wyświetlanie specjalnie dla nas przygotowanej listy wiadomości ze świata, biznesu czy sportu. Ekran ten nazwano „Moje czasopismo” a tak naprawdę jest to aplikacja Flipboard serwująca nam predefiniowane artykuły z całej sieci. Niby na pierwszy rzut oka wydaje się to bardzo przydatna funkcjonalność, zawsze możemy rzucić okiem na najnowsze wiadomości bez konieczności włączania specjalnej aplikacji. Niestety tak nie jest.

W mojej opinii Flipboard ma bardzo słabe wsparciem dla polskojęzycznych użytkowników, w zasadzie nie znalazłem żadnego dużego polskiego portalu informacyjnego, którego możemy śledzić na nim. Dlatego dla mnie jest on całkowicie nie przydatny, więc postanowiłem go wyłączyć. Jak to zrobić? Nie jest to wcale takie oczywiste jak mogłoby się wydawać.

Aby wyłączyć wyświetlanie ekranu „Moje czasopismo” musimy przez kilka sekund przytrzymać palec na dowolnym pustym miejscu na ekranie, albo przytrzymać dłużej lewy przycisk (też musimy być na ekranie głównym).

Advertisement

Moje czasopismo 1

Wówczas pojawią się nam trzy opcję do wyboru: Tapety, Widgety oraz Ustawienia ekranu głównego. Wybieramy tą ostatnią opcję. Teraz pozostaje nam jedynie odhaczyć opcję „Moje czasopismo” i gotowe.

Moje czasopismo 2

Advertisement

Jak widać nie jest to skomplikowane, ale opcja jest ukryta w niezbyt oczywistym miejscu, dlatego postanowiłem zrobić taki mały tutorial. Może komuś się jeszcze to przyda. Poniżej zamieszczam również wideo jakby ktoś miał problemy z odnalezieniem tej opcji.

Advertisement