Jak wyłączyć telefon Samsung Galaxy?

Advertisement

Niby proste pytanie ale okazuje się, że nie koniecznie. Od zawsze w telefonach Samsung wyłącznik znajdował się z prawej strony telefonu i był to ten sam przycisk który blokował ekran. Wystarczyło go dłużej przytymać.

W nowych telefonach takich jak Samsung Galaxy A51, A71, A91 czy S20 ten przycisk włącza nam asystenta Bixby. Nie jest to za bardzo przydatne dla polaków ponieważ Bixby nie mówi jeszcze po polsku (i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie).

Wyłącznik znajduje się na pasku notyfikacji, tam gdzie mamy skróty do różnych ustawień telefonu takich jak Wi-Fi, transmisja danych czy dźwięki.

Advertisement
Jak wyłączyć telefon Samsung?

Drugą metodą na wyłączneie telefonu Samsung jest przytrzymanie przez klika sekund jednocześnie przucisku głośności w dół i przycisku bocznego (tego od Bixby).

Wyłącznik Samsung

Czy można wyłączyć przycisk Bixby?

Na szczęście możemy zmienić ustawienia przycisku bocznego tak aby działał on jako wyłącznik. Aby to zrobić trzeba wejść Ustawienia > Zaawansowane funkcje > Klawisz boczny a następnie zmień opcję „Naciśnij i przytrzymaj” z „Obudź Bixby” na „Menu wyłączanie”. I to tyle.

Advertisement

Dodaj komentarz