Jak wyłączyć w Androidzie internet?

Advertisement

Specyfika telefonów z Androidem – zresztą jak każdego smartfona – wymaga stałego połączenia z internetem, aby korzystać w pełni ze wszystkich możliwości jakie oferuje. Przez internet telefon synchronizuje kontakty z serwerów Googla, pobiera nową emaile w trybie push, synchronizuje powiadomienia czy wiadomości z Facebooka i wiele, wiele innych. Dlatego każdy posiadać telefonu z androidem powinien wykupić u swojego operatora pakiet danych internetowych. Jest tego całkiem sporo na rynku i dosłownie za kilka złotych można mieć paczkę danych internetowych, która pozwoli Wam kożystać z pełnej funkcjonalności Androida.

Wyłączania transmisji danych w Androidzie.

Transmisja internetuCzasami pojawia się jednak konieczność wyłączenia internetu w swoim telefonie. Przyczyny mogą być różne: skończył się pakiet danych, jeszcze go nie wykupiliśmy, oszczędzamy go, jesteśmy za granicą i pakiet nie obejmuje danych w roamingu albo po prostu chcemy oszczędzać baterię. Przypominam, że cały czas mówimy o transmisji danych przez sieć komórkową 2G/3G/LTE, telefon będzie miał dostęp do internetu kiedy będzie połączony z siecią Wi-Fi.

Aby wyłączyć transmisję internetu przez sieć komórkową:

Advertisement
  1. Wchodzimy w Ustawienia
  2. Wybieramy Więcej
  3. Wybieramy Sieci komórkowe
  4. Odznaczamy „ptaszek” przy opcji Włącz przesył danych

Od tej chwili telefon nie będzie łączył się z internetem przez sieć komórkową, jedynie przez Wi-Fi.

Powyższa ścieżka dotyczy „czystego” Androida, w telefonach innych producentów może ona odrobinę się różnić ale schemat jest podobny. Generalnie w telefonach Samsunga, LG czy Sony musimy szukać w opcjach ustawień czegoś w stylu „Sieci komórkowe” albo „Transmisja danych”.

Advertisement

Dodaj komentarz