Karta Edenred. Jak wypłacić pieniądze i płacić we wszystkich sklepach?

Advertisement

Dostałeś kartę na święta od pracodawcy i nie możesz wypłacić pieniędzy z bankomatu albo możesz płacić nią tylko w niektórych miejscach? Mam na to sposób.

Święta to czas, gdy pracodawcy często dają swoim pracownikom premie i inne bonusy, głównie w postaci bonów a od kilku lat w formie kart przedpałacowych. Chyba najpopularniejszą firmą, która wydaje tego typu karty to Edenred. Są to właściwie zwyczajne karty Mastercard prepaid tylko, że niektóre mają wyłączone możliwości wypłaty z bankomatów (czasami można, ale z prowizją). Niektóre typy kart pozwalają kupować tylko w sklepach z zabawkami (zazwyczaj wydawane „na” dzieci).

Osobiście uważam, je za mało praktyczne. Generalnie nie ma problemu jak idziesz od razu do sklepu i wydajesz całą kwotę, problem jest, jak zapomnisz o karcie i chcesz po jakimś czasie z niej zapłacić. Mam kilka kart, na których zostało parę złotych albo groszy i nie mam ich jak wydać. Albo po czasie zapominasz PIN do niej, albo zgubisz.

Advertisement

Istnieje prosty sposób jak można wypłacić wszystkie pieniądze z karty Edenred bez prowizji albo jak zapłacić w dowolnym sklepie. Rozwiązaniem jest karta i aplikacja Revolut. Pewnie słyszałeś o niej, bo podobno już ponad 250 000 Polaków korzysta z ich usług.

Revolut

Jeśli nie wiesz czym jest Revolut to pokrótce wyjaśniam. Otóż jest to start-up finansowy, nie działa jak tradycyjny bank (chociaż ostatnio dostali europejską licencję bankową). Swoją działalność oparł w 100% na aplikacji. To przez aplikacje zakładamy konto, zamawiamy kartę i kontrolujemy wszystkie operacje. Po założeniu konta możemy zamówić fizyczną kartę (jednorazowy koszt 20zł) albo darmowe wirtualne karty do płacenia w internecie. Główną zaletą karty Revolut to możliwość płacenia w wielu walutach. Z poziomu aplikacji mamy możliwość kupowania i sprzedawania walut online o aktualnym kursie, który z mojego doświadczenia jest o kilkanaście groszy lepszy niż w tradycyjnym banku. Dzięki czemu możesz płacić za zakupu w lokalnej walucie i oszczędzić trochę.

Ja na przykład kupowałem coś na Aliexpress za 550 zł (po przeliczeniu przez kurs z Aliexpress), gdy wybrałem płatność w dolarach po przeliczeniu miałem niecałe 540 zł. Czyli 10 zł w kieszeni za nic.

Advertisement

Karta Revolut działa na zasadach prepaid. Czyli musisz ją najpierw doładować, aby mieć na niej środki. Doładować można poprzez zwykły przelew, ale trwa to długo albo Google Pay lub podłączyć swoją inną kartę płatnicza/kredytową i z niej przelewać pieniądze.

I tutaj właśnie pojawia się możliwość na wypłacenie pieniędzy z karty Edenred, ponieważ pomimo już czasami nie pozwala ona na wypłatę z bankomatu to ma aktywne płatności internetowe. Można ją podłączyć pod konto Revolut i przelać pieniądze na nią a następnie płacić normalnie w sklepach albo wypłacić z bankomatu. W darmowej wersji Revolut możemy wypłacić bez prowizji do 800zł miesięcznie.

Jak dodać drugą kartę do Revolut?

Wystarczy na ekranie głównym kliknąć na „+” (przycisk zasilenia konta), a następnie kliknąć na nazwę karty domyślnie wybranej jako doładowanie. Pojawi się wówczas ekran z zarządzaniem płatnościami. Tam bez problemu dodajesz nowe karty.

Advertisement

Aby założyć konto Revolut i odebrać kartę to możesz to zrobić klikając w poniższy link.

Załóż konto Revolut.

Karta Revolut przydaje się również wówczas, gdy z pracy dostaniesz kilka osobnych kart Edenred. Tak jest w moim przypadku. Dostaje jedną standardową kartę i dwie osobne karty „na dzieci”. Wówczas podpinam wszystkie karty po Revoluta i przelewam całą kwotę ze wszystkich kart właśnie na nią. Dzięki temu to mogę kupić coś co kosztuje więcej niż wartość karty Edenred. Ok. Niby mogę w sklepie zapłacić kilkoma kartami, ale płacąc w internecie już nie. Tam musisz zapłacić całą kwotę jedną karto. Revolut to ułatwia.

Advertisement

Zakładając konto na Revolut, zaraz po weryfikacji (trwa to kilka minut), otrzymujemy dane naszej karty i możemy już jej użyć do płacenia w internecie. Nie musisz czekać aż kartą przyjdzie pocztą. Dlatego jeszcze raz polecam wyrobienie sobie takie karty.

12 komentarzy do “Karta Edenred. Jak wypłacić pieniądze i płacić we wszystkich sklepach?”

 1. Niestety, nie każda karta ma możliwość dodania, ciekawe jest to ze mam teoretycznie dwie takie same karty, jedna się dodała druga już „bank nie pozwala”

  Odpowiedz
 2. Jeżeli ktoś ma kartę Edenred a chce wypłacić z niej gotówkę to wystarczy iść na pocztę i zrobić przelew na swoją kartę bankową,ja tak robię.

  Odpowiedz
 3. Karta EDENRED nie działa i nie da się nią płacić jako dopięta karta do konta REVOLUT !!! Może działało to na początku kiedy były dziury w systemie. Teraz na bank nie działa. Specjalnie założyłem konto wg. opisu w artykule i LIPA !

  Odpowiedz
  • Ten artykuł jest sprzed 2 lat, więc mogło się trochę pozmieniać. Wart też zauważyć, że nie wszystkie karty działały z Revolutem.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz