Karta wzorów – fizyka, aplikacja do pomocy przy maturze czy sesji.

Advertisement

Aplikacja Fizyka Wzory na AndroidaWiększość studentów (w tym ja 🙂 ) jest już po sesji egzaminacyjnej teraz czekają ich ewentualne poprawki. Sesja była główną przyczyną braku nowych wpisów i recenzji na mojej stronie, dlatego postanowiłem w ten weekend nadrobić zaległości i zaczynam od opisania aplikacji, która bardzo pomogła mi podczas przygotowań do egzaminu z podstaw fizyki. Mowa o aplikacji Karta wzorów – fizyka, zawierająca większość potrzebnych wzorów fizycznych potrzebnych do rozwiązywania zadań czy to na studiach czy w liceum.

Karta wzorów – fizyka jest wykonana w sposób bardzo przejrzysty i estetyczny. Wzory uporządkowane są na działy począwszy od ruchu prostoliniowego, obrotowego przez sprężystość, elektrostatykę, termodynamikę aż do fizyki współczesnej. Taki podziała sprawia, że jesteśmy w stanie bardzo łatwo odnaleźć potrzebny wzoru i podstawić do niego dane albo użyć go do dalszych przekształceń. Co więcej w aplikacji znajduje się również wbudowany kalkulator, do którego mamy dostęp po kliknięciu na ikonkę w prawym górnym rogu. Wtedy wystarczy podstawić w odpowiednie miejsca dane, jakie mamy w zadaniu i otrzymujemy dokładny wynik wraz z jednostkami.

Warto zaznaczyć, że każdy wzór jest dokładnie opisany wraz z informacją o poszczególnych oznaczeniach i jednostkach. Dlatego każdy, kto nawet nie ma pojęcia o fizyce a potrafi trochę liczyć i przekształcać wzory jest w stanie bez problemu rozwiązać większość zadań na poziomie liceum czy na pierwszym roku podstaw fizyki u mniej wymagającego wykładowcy.

Advertisement

Fizyka Wzory - Android Fizyka Wzory - Android Fizyka Wzory - Android

Tak jak napisałem na początku aplikacja jest wykonana estetycznie bez zbędnych w tym wypadku fajerwerków. Działa płynnie i nie znalazłem w niej żadnych błędów. Najważniejsze jest to, że spełnia swoje zadanie w 100 procentach. Polecam każdemu licealiście przekodowującemu się do matury z fizyki oraz studentowi na uczelni technicznej.

Aplikacja dostępna jest do pobrania w Google Play.

Advertisement

1 komentarz do “Karta wzorów – fizyka, aplikacja do pomocy przy maturze czy sesji.”

Dodaj komentarz