Karty upominkowe Google Play już w Polsce.

Advertisement

kary upominkowe Google PlayAby kupować aplikacje w Google Play, trzeba było podpiąć do swojego konta Google karę kredytową/debetową. Nie wszyscy są zwolennikami takiego rozwiązania, głownie ze względów bezpieczeństwa, nawet największym firmą zdarzają się wpadki związane z wyciekiem danych klientów – np. Sony.

W zeszłym roku operator sieci PLAY wprowadził możliwość dopisywania płatnych aplikacji do rachunku telefonicznego, co z pewnością było sporym ułatwieniem. Parę miesięcy temu dwaj inni polscy operatorzy (Plus i T-mobile) umożliwili takie płatności. Również nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ z takiej metody płatności za aplikacje w Google Play mogę jedynie klienci posiadający abonament, użytkownicy telefonów „na kartę” nie mają takiej opcji.

Dlatego dziś Google wprowadza na polski rynek karty upominkowe Google Play, dzięki którym możemy doładować swoje konto Google. Karty sprzedawane są na razie w sieci HDS (kioski InMedio, Relay i 1 minute) ale firma zapowiada, że wkrótce w innych wiodących sieciach sprzedaży. Kupony dostępne są w trzech nominałach: 50 zł, 75 zł oraz 150 zł.

Advertisement

Całką kwotę znajdującą się na karcie upominkowej możemy wykorzystać na dowolną rzecz dostępną w Google Play. Czyli może być to aplikacja, gra, muzyka, książka czy udostępnione niedawno również w Polsce, filmy.

Kod ze zdrapki możemy wpisać bezpośrednio w aplikacji Sklep Play albo na stronie play.google.com.

Więcej informacji znajdziecie na blogu Google Polska.

Advertisement

Dodaj komentarz