Możliwość przycinania wideo w nowej wersji Youtube na Androida.

Advertisement

W Google Play (przynajmniej u mnie) dostępna jest nowa wersja aplikacji YouTube oznaczona numerkiem 10.03.5. Z tego, co zauważyłem dodano nową całkiem przydatną funkcje, mianowicie przed wrzuceniem filmiku do serwisu możemy go odpowiednio przyciąć.

Na początku i końcu filmiku są odpowiednie suwaki, dzięki którym możemy dostosować początek i koniec naszego wideo. Opcja ta pojawia się już na ekranie wgrywania filmiku (tam gdzie wpisujemy tytuł, opis i tagi). Cały czas mamy podgląd gdzie dokładnie tniemy filmik. Oczywiście nie jest to najprecyzyjniejsze narzędzie do obrabiania wideo i daleko mu do profesjonalnych programów,  ale gdy potrzebujemy wrzucić „na szybko” filmik i nie chcemy, aby coś na nim się znalazło to nowa funkcja aplikacji YouTube sprawdzi się idealnie.

Advertisement

Niestety chyba ta funkcjonalność nie jest jeszcze dopracowana w 100% bo aplikacja bardzo często potrafi się zawiesić podczas wgrywania filmików, dlatego radziłbym się wam wstrzymać jeszcze z aktualizacją.

Czekam na dalszy rozwój aplikacji YouTube i rozszerzeniu jej o inne możliwości edycji wideo, choćby o takie, jakie są dostępne w webowej wersji serwisu. W tej chwili brakuje uniwersalnego edytora wideo na Androida takiego, który poradziłby sobie ze wszystkimi formatami filmów. Sądzę, że kto, jak kto ale Google ma zasoby i możliwości na stworzenie takiego narzędzia.

 

Advertisement

Dodaj komentarz