Play Next to nie powinna być Twoja następna sieć.

Advertisement
Play NEXT

Kojarzycie jeszcze coś takiego jak Play Next? Pod koniec zeszłego roku pojawiła się nowa oferta abonamentowa w sieci Play. Bliźniaczo przypominająca ofertę nieistniejącego Folxa. O nim więcej tutaj. W zasadzie jedyne istotniejsze różnice w tych dwóch ofertach to sposób dystrybucji oraz cena abonamentu i pakiet danych jaki w zamian dostajemy. 

W Folxie karta SIM dostarczana była do nas przez kierowcę, coś w stylu Ubera, a w Play Next mamy do dyspozycji również kuriera DHL oraz podpisanie numeru w salonie Play. Opcja z kierowcą i salonem dostępna jest dla osób chcący podpisać umowę, z nowym numerem. Dla przenoszących numer mamy tylko kuriera. 

Play Next nie jest tani. Abonament wynosi 45 zł a w zamian dostajemy wszystko no limit i 50GB danych. Cena wysoka, co prawda rekompensuje nam to większy pakiet danych, ale czy naprawdę ktoś potrzebuje aż tak dużo internetu w telefonie? Co prawda cały czas obowiązuje promocja, która przy przenoszeniu numeru zmniejsza abonament o połowę na pół roku i tylko w takim układzie widzę tutaj jakąś opłacalność.

Advertisement

Ja załapałem się na promocję w której po przeniesieniu numeru miałem 6 miesięcy za darmo, więc nie narzekam. 🙂

Reszta jest praktycznie taka sama. Nawet aplikacja jest identyczna (no zmienione tylko kolorki na “mdły” zielony).

Play Next aplikacja

W Play Next tak samo jak w Folx wszystko załatwiamy przez aplikację w telefonie. Podpinamy pod nią kartę płatniczą/kredytową i co miesiąc z niej ściągane są opłaty za rachunki (no nie do końca o czym dalej).

Advertisement

Play Next nie jest to to samo co Play. 

Przynajmniej jeśli chodzi o podstawowe usługi. Mam na myśli VoLTE i Wi-Fi Calling, które praktycznie dla wszystkich klientów Playa są dostępne za darmo a w Play Next nie były dostępne wcale. Między innymi dlatego po darmowych 6 miesiącach przeniosłem numer ponownie do Plusha. Właściwie to nie wiem czy inne usługi typu doliczanie do rachunku zakupionych aplikacji w Google Play itp. są dostępne. Nie sprawdziłem tego.

Jak przenieść numer z Play Next?

Nie jest to skomplikowane. Musimy zgłosić się do nowego operatora do którego chcemy przenieść numer (ja nadal polecam Plusha). I on wszystko dokona już za nas. Przy składaniu wniosku należy zaznaczyć, że korzystamy obecnie z oferty na kartę (tak Play Next jest definiowany przez UKE, czy P4). 

Co ciekawe, mój nowy operator miał trochę problemów z dostarczeniem karty SIM (w zasadzie kurier TNT) i dlatego przekroczyłem darmowy limit 6 miesięcy, jednak nic się nie stało. Numer nie został odłączony i nadal działał pomimo braku pobrania opłaty za abonament. Pod konto Play Next miałem podpiętą kartę Revoluta, na której miałem 0 zł przez to nie została obciążona. Cebula deal. Trwało to 2 tygodnie. Czyżby błąd aplikacji? Nie wnikam 🙂

Advertisement

W każdym razie osobiście nie polecam oferty Play Next. Jest droga i brak dostępu do wszystkich usług. 

Co ciekawe Orange wystartował niedawno z identycznym modelem usługi (oferta obsługiwana przez aplikację) i jest w moim odczuciu bardziej opłacalna niż Play Next. Nie zdziwię się jak za kilka miesięcy usłyszymy o końcu Play Nexta.

Advertisement

Dodaj komentarz