Porównanie 5 darmowych nawigacji i map offline na Androida.

Advertisement

Nawigacja i mapa offlineDzięki smartfonom mamy możliwość korzystania z wielu technologii, które kiedyś były dostępne tylko dal nielicznych, a teraz są standardem. Takim czymś z pewnością jest GPS i elektroniczne mapy, znajdują się one teraz w każdym telefonie z Androidem.

Podstawowymi mapami i nawigacją w telefonach z Androidem są Mapy Google wraz z Nawigacją od tej samej firmy. Bezdyskusyjnie są one jednym z najlepszych tego rodzaju aplikacji, oferują one znacznie więcej niż tylko wskazanie drogi z miejsca A do punku B. Można dzięki nim wyszukać i sprawdzić opinię o najbliższych restauracjach, wyszukać połączenia komunikacją miejską (na razie niedostępne w Polsce), sprawdzić informacje o korkach czy zdarzeniach drogowych, przeglądać zdjęcia satelitarne czy lepiej zorientować się w terenie dzięki Street View. Mają one jednak jedną sporą wadę. Wymagają połączenia internetowego, ponieważ mapy nie są zapisywane offline w pamięci telefonu czy na karcie SD. Jest co prawda sposób, aby część map zapisać do trybu offline (jak to zrobić opiszę poniżej), ale nie jest to również idealne rozwiązanie ponieważ tak zapisane mapy możemy jedynie przeglądać. Aby wyznaczyć trasę trzeba mieć połączenie z Internetem. Nawigacja też potrzebuje non stop połączenia komórkowego.

Sprawa nie jest beznadziejna, gdy jesteśmy w Polsce, bo każdy operator komórkowy oferuje duże i całkiem tanie pakiety danych, (co w moim odczuci jest obowiązkowe dla posiadacza smartfona) ale sytuacja nie jest już taka kolorowa jak wyjedziemy za granice, co zwłaszcza w wakacje jest sporym problemem. Nie wszyscy operatorzy mają pakiety danych w roamingu a te jak już są to nie są duże i zazwyczaj obejmują jedynie kraje Unii Europejskiej. Jest na to rozwiązanie. W Google Play jest dostępne kilka darmowych nawigacji samochodowych z zapisem map offline (w pamięci telefonie albo karcie SD). Poniżej opisze pokrótce te najpopularniejsze, niestety nie mam możliwości, aby przetestować wszystkie, ale mam nadzieję, że nakieruje was na najbardziej dopasowaną dla was.

Advertisement

Google Maps

Zacznę od Map Google, o których mówiłem na wstępnie. Jako takie nie są one mapami ani nawigacją offline, jednak posiadają od niedawna opcję zapisu wybranego obszaru do pamięci telefonu. Zgodnie z obietnica poniżej opiszę jak to zrobić.

Aby zapisać mapę do trybu offline w Google Maps musimy:

 1. Włączyć aplikacje Mapy Google i wyszukać obszar, których chcemy zapisać (nie może on być za duży, najczęściej ogranicza się on do wielkości miasta). Powiedzmy, że jest to Rzym.GoogleMaps offline
 2. Po wyszukaniu rozwijamy do góry wynik wyszukiwania, aby zobaczyć więcej opcji.GoogleMaps offline
 3. I teraz klikamy „Zapisz mapę, by używać jej offline”
 4. Zaznaczamy obszar do zapisu i klikamy „Zapisz”.

I gotowe. 🙂 Pamiętajcie, że nawigacja nie będzie działała w trybie offline.

Advertisement

Sygic

Sygic nawigacja offline androidSygic jest chyba najpopularniejszą aplikacją do nawigacji w trybie offline. Jest ona stworzona właśnie z myślą o nawigowaniu bez dostępu do Internetu, a wszystkie mapy zapisywane są w pamięci telefonu. Interfejs został zaprojektowany przejrzyście tak, aby łatwo można było go obsługiwać prowadząc samochód, nie do końca się to udało. Przyciski mógłby być trochę większe, bo w tej chwili nie za bardzo sprzyjają obsłudze zza kierownicy.

O jakość map w Sygic nie musimy się raczej martwić, bo są one stworzone na podstawie tych od firmy TomTom. Lista dostępnych krajów, jakie wspiera aplikacja jest dostępna w opisie aplikacji na Google Play. Niestety w wersji darmowej mamy jedynie podstawowe funkcje głosowe, aby mieć pełną wersję dokładnych komend nawigacyjnych „krok po kroku” musimy wykupić wersję Premium.

Sygic nawigacja offline android

Advertisement

Dużym plusem jest dobra jakoś bazy z POI informujące nas o stacja benzynowych czy fotoradarach.

Nawigację Sygic można pobrać za darmo z Google PLAY.

MapFactor Navigator

Navigator nawigacja offlineNavigator od firmy MapFactor to również darmowa nawigacja offline pozwalająca na zapisanie map w pamięci telefonu, bądź karcie SD. Mapy w darmowej wersji bazują na tych udostępnianych przez fundację OpenStreetMap, czyli projekt mający na celu stworzenie darmowej elektronicznej mapy świata, coś w stylu Wikipedii. Dostęp mamy również mamy do map TomTom jednak wymaga to wykupienia wersji Premium. Ilość POI jest całkiem dobra jednak brakuje informacji o fotoradarach. Teoretycznie takie informacje są dostępne, ale w praktyce nie pokrywają się one z rzeczywistością, przynajmniej, jeśli chodzi o Warszawę.

Advertisement

Interfejs główny jest całkiem przejrzysty, zaryzykowałem bym nawet stwierdzenie, że lepszy niż w Sygic, ale mechanizm wyznaczania trasy jest daleki od ideału i intuicyjności. W ustawieniach aplikacji brakuje również kilku tłumaczeń na język polski. Zastrzeżenia mam również do płynności działania map.Navigator nawigacja offline

 

Plusem są komunikatu głosowe „krok po kroku” w języku polskim oraz modele 3D budynków dostępne również w darmowej wersji.

Advertisement

Nawigację MapFactor Navigator można pobrać za darmo z Google PLAY.

BE-ON-ROAD

BE-ON-ROAD nawigacje offlineBE-ON-ROAD jest kolejną darmową nawigacją offline wykorzystującą mapy OpenStreetMap. Charakteryzuje się ona najlepszym interfejsem spośród testowanych wszystkich darmowych aplikacji do nawigacji samochodowej na Androida. Panel użytkownika, system wybierania adresów jest przejrzysty z dużymi ikonami, co zapewnia bardzo dobrą obsługę podczas jazdy oraz płynność działania. Nie posiada on niestety tyle opcji do konfiguracji, co konkurencja.

Jak już wspomniałem aplikacja działa na mapach OpenStreetMap, więc ich liczba oraz jakość będzie identyczna w każdej aplikacji korzystającej z OSM?

Advertisement

BE-ON-ROAD nawigacje offline

Nawigacja posiada polskie menu oraz polskie komendy głosowe.

Nawigację BE-ON-ROAD można pobrać za darmo z Google PLAY.

Advertisement

OsmAnd

Jest to zdecydowanie jedna z najsłabszych propozycji na darmową nawigację offline. Nie dość, że w darmowej wersji mamy ograniczoną ilość pobieranych map i dodatków do 10 pobrań. To interfejs i płynność działania delikatnie mówiąc nie są rewelacyjne. Mapy bazują na OSM i posiadają komentarze głosowe w języku polskim.

OsmAnd nawigacja OsmAnd nawigacja

 

Advertisement

Nawigację OsmAnd można pobrać za darmo z Google PLAY.

Navfree

Aplikacja również bazuję na mapach OSM i podobnie jak OsmAnd nie należy do moich faworytów. Interfejs wygląda jakby był wyjęty sprzed kilku lat z iOSa, co prawda posiada wiele opcji konfiguracji łącznie ze stworzeniem swojego własnego profilu w bazie Navifree. Jednak nie rekompensują one minusów, które ma ta aplikacja. Spore braki w tłumaczeniu na język polski, częste błędy (forceclose) zamykające aplikacje całkowicie dyskwalifikują ją w moich oczach. Dodatkowo na mapie wyświetlane są przez cały czas reklamy.

Navfree nawigacja offline Navfree nawigacja offline

Advertisement

 

Nawigację Navfree można pobrać za darmo z Google PLAY.

Podsumowanie

Jakoś darmowych map i nawigacji na Andoida jest różna. Wszystko zależy od własnych preferencji i upodobań (truizm – wiem). Ja osobiście wybierając się zagranice w podróż samochodem rozważyłbym wybór pomiędzy jedną z trzech pierwszych nawigacji (Sygic, MapFactor Navigator albo BE-ON-ROAD). Na wszelki wypadek zainstalowałbym dwie z nich np. Sygic oraz BE-ON-ROAD, bo posiadają dwie różne bazy map i w praniu przekonałbym się, która w jakim kraju sprawuje się lepiej.

Advertisement

Poniżej umieszczam małą tabelkę porównującą niektóre funkcje wszystkich testowanych aplikacji.

Navigator Be-on-road Sygic OsmAnd Navfree
Język polski Tak Tak Tak Tak Tak
Karta SD Tak Nie Nie Nie Tak
Komendy Głosowe Tak Tak Podstawowe Tak Tak
3D Tak Tak Nie Nie Nie
Dostawca Map OpenStreetMap OpenStreetMap TomTom OpenStreetMap OpenStreetMap
Fororadary Tak (ale brakuje wszystkich informacji) Tak (ale brakuje wszystkich informacji) Tak Tak (ale brakuje wszystkich informacji) Tak (ale brakuje wszystkich informacji)

89 komentarzy do “Porównanie 5 darmowych nawigacji i map offline na Androida.”

 1. Porównanie dotyczy chyba organoleptycznej oceny interfejsu.
  Autor nie podaje nic na temat działania nawigacji w praktyce w Polsce i za granicą.
  Interfejs jest najmniej tutaj ważny, a precyzja i pewność w prowadzeniu do celu i owszem

  Odpowiedz
  • Masz dobre wrażenie. Zresztą napisałem to w tekście, nie jestem wstanie sprawdzić działania za granicą wszystkich map. Każdy musi na własnej skórze sprawdzić działanie i dokładność map w danym kraju. Dlatego sugeruje instalację co najmniej 2 różnych nawigacji. Testowanie w Polsce robiłem w miarę swoich możliwości i swoje ogólne wrażenia opisałem w tekście.

   Nie zgodzę się natomiast, że interfejs jest najmniej ważny. Uważam, że jest tak samo ważny jak dokładność nawigowania. Przejrzysty interfejs to podstawa gdy używamy nawigacji prowadząc samochód.

   Odpowiedz
   • Nie no, NIE UŻYWAMY NAWIGACJI PROWADZĄC SAMOCHÓD! Tego tobić nie wolno i nie radzę się taką działalnością zbytnio przechwalać

    Odpowiedz
 2. Ja mam pytanie , ściągnołem sobie Sygica i pisze że mam 7 dni premium , ale czy po upływie tych dni nie będzie mi zabierało pieniędzy z telefonu ?

  Odpowiedz
   • Ale właśnie o to chodzi , że po ściągnięciu mam wersje premium ważne 7 dni (teraz już 6 ). Jak wchodze w sygica to wyskakuje mi „Pozostało 6 dni korzystania z odblokowanych funkcji nawigacji”. Dziękuje za szybką odpowiedź .

    Odpowiedz
  • PIENIEDZY MOZE NIE BEDZIE POBIERAC ALE MI TAK ZABLOKOWAL SYGIC ANDROIDA AUTO 9985 ZE MUSIALEM WYSLAC DO SKLEPU BO NAWET TU GDZIE MIALEM MONTOWANY TO NIE POTRAFILI GO ODBLOKOWAC wielki szacun dla tego sygica Najlepiej przed uplywem terminu wykasowac calosc a jak jest potrzeba to pobierz ponownie POZDRO……

   Odpowiedz
 3. Pytanie z kategorii może trochę dziwnych ale czy któraś z tych map działa bez GPSa? Chodzi o możliwość wyznaczania położenia jedynie poprzez sygnał GSM.

  Odpowiedz
  • Generalnie lokalizacja po sieci GSM jest bardzo niedokładna i nie da się na jej podstawie nawigować. Większość tych nawigacji nie działa bez GPS jedynie OsmAnd i Google Maps posiada możliwość ustalenia położenia na podstawie sieci komórkowej i wyznaczenie trasy.

   Odpowiedz
 4. SYGIC używałem w Monachium i spisywał się super, odpowiednie ustawienia i bardzo dobrze sobie radzi w trybie auto jak i
  pieszym. Dobry asystent pasa ruchu

  Odpowiedz
 5. Korzystam z Be on Road, jest bardzo dobra. W odróżnieniu od Navfree można dodawać punkty pośrednie. Przetestowałem tą apkę na drogach Polski, Niemiec i Czech przez prawie dwa lata i jestem z niej bardzo zadowolony, nigdy nie wyprowadziła mnie na manowce. Nie ma problemu w miastach np. z ulicami zamkniętymi z powodu remontu – natychmiast podaje trasę alternatywną. Z fotoradarami jest różnie ale jest na to sposób (w Polsce): Yanosik działający w tle ostrzega przed wszelkiej maści zarazą uprzykrzającą życie na drodze 😉

  Odpowiedz
 6. Kilka dodatkowych informacji o Navigatorze.
  Do map darmowych można mieć zastrzeżenia – coraz więcej 'komercyjnych’ mapowiczów OSM, znających kruczki każdej nawigacji i zamiast usłyszeć komunikat jedź prosto, główną drogą, słyszymy zjedź w lewo, itd.
  Informacja o fotoradarach jest, nie wiem dlaczego napisane jest inaczej. Plik z radarami instaluje się razem z mapami, są nawet dwa. Dodatkowo aktualne POI fotoradarów możemy utworzyć sami – zobacz info na forum! (konwersja na mca). Dodatkowo z wybraną własną ikoną, np. znak drogowy prędkości. Możliwości jest wiele. Bazy darmowych POI fotoradarów są ogólnodostępne – np. poiplaza dla Polski z września.
  Również swoje POI dokładamy tak jak mapy, wpierw konwertując dowolny plik POI na plik *.mca.
  Tłumaczenia są aktualizowane na bieżąco, również komunikaty głosowe i tts, czyli syntezator mowy, np. IVONA-MAJA i prawidłowa wymowa ulic.
  Wszelkie uwagi są mile widziane na forum, w dowolnym języku (głownie angielski).
  Algorytm wyznaczania trasy jest zbliżony do konkurencyjnych działających online. Dodatkowo można ustawić priorytety dla różnych klas dróg, uzyskując preferowaną jakość / szybkość drogi.

  Odpowiedz
 7. Sygica – używam od jakiegoś czasu i mam sprostowanie do porównania na Androidzie 4.2.2 da się wszystko zapakować na kartę SD (mapy i wskazówki głosowe na pewno – a to gro MB); ma też 3D – byle jakie ale ma 😉

  Odpowiedz
 8. Ja polecam najbardziej SYGIC, to jedyna nawigacja która poprawnie działa na Samsung Xcover 2, na którym inne nawigacje albo się nie zainstalowały, albo nie uruchamiają się.

  Odpowiedz
  • Generalnie jest za darmo, tylko ewentualnie za transfer musisz płacić. Ale jak pobierzesz sobie wcześniej mapę na telefon to będzie działała bez internetu.

   Odpowiedz
 9. Ciekawe porownanie i przydatne informacje. Kazdy sam musi wybrac co mu najbardziej pasuje. Naleza sie podziekowania za wlozona prace 🙂

  Odpowiedz
 10. Witam,w Sony Ericsson Activ zainstalowałem Navigatora i OsmAnda,obie działają ale bez głosu dołożyłem Ivona maja i dalej nic,gdzie tkwi błąd,może ktoś pomoże.

  Odpowiedz
 11. takie pewnie głupie pytanie , ale..
  płacąc za Sygic 40e jest to oczywiście opłata jednorazowa ? nie odnawiana co rok na przykład..?

  Odpowiedz
 12. Czy można zainstalować wyżej wymienione nawigacje np. do tableta Asus Fonepad 7 ME372CL [chcę go kupić i zgodnie z ofertą wykorzystać funkcję – nawigacja samochodowa]. W tablecie jest system operacyjny Android 4.3 Jelly Bean. Bardzo ciekawy artykuł, będzie jeszcze cenniejszy, jeśli uzyskam odpowiedź na powyższe pytanie.

  Odpowiedz
  • Z tego co sprawdzałem, wszystkie są kompatybilne z tabletami (przynajmniej z Samsungiem Tab 4 LTE). Podejrzewam, że nie będzie problemu aby działały też na Asusie. Byłby to bardzie wielki pech jakby wszystkie 5 aplikacji była niekompatybilna z tym modelem. 🙂

   Odpowiedz
 13. Komu dziś potrzebna jeszcze nawigacja offline? Nie mam czasu na zabawę w ściąganie map, jeżdżę cały czas z on-line i przez miesiąc nie zużyję więcej jak 100MB, a w abonamencie mam 2GB limitu za free, nawet 5% nie zużywam na nawigację.

  Odpowiedz
  • Potrzebna np. mnie i wielu innym , którzy nie mają w abonamencie 2GB limitu transferu danych . Do tego dochodzi problem z zasięgiem . Gdzie nie zawsze takowy jest. Oraz wyjazd za granicę . A tak przy okazji , coś mi się zdaje że nie masz jeszcze 18lat . Po czym dochodzę do tego wniosku? Po sposobie myslenia i tego w jaki sposób przekładasz je w „pismie ” 🙂

   Odpowiedz
  • A o jakie mapy pytasz? Jeśli chodzi o Google Maps to nie. Po pobraniu do offline nie działa wyznaczanie tras. W inny aplikacjach działa to bez problemu.

   Odpowiedz
 14. Z porównania wynika, że BE-ON-ROAD jest dobry.
  Mam pytanie: trasę mam z innej aplikacji, jak „przekazać” w trybie on-line do
  be-on-road ? I czy będzie czytać, to znaczy czy jest taka mozliwość?
  Pozdr.

  Odpowiedz
 15. postanowiłem wcisnąć swoje 3 grosze na temat MapFactor Navigator,
  używam od półtora roku na Modeconie i nie uwierzycie,ale w tym czasie przejechałem autem-w ramach urlopów-Niemcy(trzykrotnie),Belgię,Holandię,Francję,zjeździłem Anglię wzdłuż i wszerz,byłem na Słowacji,Węgrzech,Rumunii a ostatnio Czechy,Austria,Słowenia,Chorwacja i Włochy,wszystko na tej nawigacji za free.Kilka błędów było,ale jak na darmową nawigację to jestem w szoku,że wszędzie dała radę..Teraz szukam mapy na tableta dlatego tu zajrzałem i o ile nie wykupię jakiegoś premium to znów będę korzystać z navigatora…

  Odpowiedz
  • a i jeszcze dodam,że w miastach też dała radę-sporo jeździłem na niej w Berlinie,Londynie,Antwerpii,Brugii,Trieście czy Wiedniu i naprawdę dobrze się sprawdziła.W Berlinie miałem największy zgrzyt do tej pory-wyszła ubogość map darmowych-nie mogłem ustawić by nie prowadziła mnie na prom przez rzękę,w związku z czym błądziłem po nocy dookoła Spandau tak by ominąć przeprawę rzeczną bo w nocy oczywiście nie działała,straciłem jakieś 30 km i około godziny błądzenie i w końcu nawigacja się przestawiła…;)

   Odpowiedz
 16. Do Marcin jeśli navi be on road prowadzi cię np na prom nawet jak nie chcesz jest funkcja blokowania odcinka drogi dajesz 5km i odrazu wytycza inna trasę robiłem tak wiele razy

  Odpowiedz
 17. Proszę o pomoc. Używałam jakiś czas SYGIC, niestety teraz aplikacja nie włącza się. Po kliknięciu w ikonkę SYGIC mieli, mieli… i ostatecznie komunikat „Aplikacja Sygic nie reaguje. Czy chcesz ją zamknąć?” Trochę lipa, a naprawdę śmigała elegancko :/
  Mieliście taki przypadek?

  Odpowiedz
 18. Rekomenduje goraco Waze, jest to polaczenie Google Maps z Janosikiem, bez denerwojacych reklam. Google niedawno kupilo Waze i dokladnosc map jest co najmniej jak w Google Maps. Nie wiem czy dziala offline. Naprawde najlepszy nawigator wg mnie.

  Odpowiedz
 19. Witam. Korzystam z MAPFACTOR-a na tablecie 8-calowym. Obraz jest świetny, na takim ekranie drogi wyraźne (szerokość ok. 5 mm). Ta po której jadę zielona, inne ważne czerwone a jeszcze inne pomarańczowe. W czasie jazdy szybki wybór: jazda on-line lub ogólna trasa, którą można powiększać lub pomniejszać. Dodam że korzystam z usługi operatora komórkowego, bo ogólnie potrzebuję dostępu do internetu mobilnego. Jaki mam problem z nawigacją. Otóż głos jest ledwo słyszalny mimo że w ustawieniach mam wszystko na full, z boku tabletu głos jest też na full. Druga sprawa: Wpisuję start np. z miejscowości pod Warszawą do miejscowości na Śląsku i pokazuje mi drogę długości 350 metrów (słownie: trzysta pięćdziesiąt metrów). Tak było już wiele razy. Aby dojechać na Śląsk zaznaczam na mapie punkt docelowy na chybił trafił a potem korzystam z funkcji „popraw dane” Wpisuję wtedy poprawny adres docelowy i dopiero wtedy pokazuje mi właściwą trasę. Pytania: 1) czy głos może być lepszy? 2) czy da się coś zrobić z poprawnym wytyczaniem trasy?
  Z góry dziękuję za podpowiedzi.

  Odpowiedz
  • Kurcze faktycznie znalazłeś spory bug. U mnie na telefonie ma takich problemów wiec ciężko powiedzieć co może być przyczyną. A sprawdziłeś czy masz najnowszą wersję nawigacji? Sprawdź czy w Google Play nie ma aktualizacji.

   Odpowiedz
 20. Jeszcze dodam pytania: 1) czy jak korzystam z usług operatora komórkowego i z nawigatora offline to ta mapa mi się wgrała i zajęła jakieś miejsce w pamięci wewnętrznej tabletu? 2) czy mogę korzystać jednocześnie z Yanosika? Czy Yanosika trzeba wgrać na tablet? Ile miejsca zajmuje aplikacja Yanosika?
  Dzięki za info.

  Odpowiedz
  • No tak jak masz offline to siłą rzeczy zajmuje pamięć w tablecie (przy instalacji pobierasz mapy). Nie wydaje mi się, żebyś mógł korzystać z obu map jednocześnie (wydaje mi się, że Yanosik musi być otwarty aby działał ale mogę się mylić). Zawsze możesz przetestować i dać nam znać. 😀

   Odpowiedz
 21. dzięki za tekst i komentarze.
  Off line używam za granicą i Osmand sprawuje się nieźle. W grecji były nawet zaznaczone piesze ścieżki w takich krzaczorach, że nie było widać gołym okiem… Wkurza mnie tylko obsługa. Jak na moją tępą głowę , za mało intuicyjna. z tego co czytam wnioskuję, że należy wypróbować BeOn Road , co zamierzam uczynić w następnym telefonie

  Odpowiedz
 22. Witam.
  Czy w nawigacji be-on-road można ustawić trasę poprzez dodanie do niej dodatkowego punktu – miejscowości przez którą chcielibyśmy przejechać?
  I czy w tej nawigacji asystent pasa ruchu jest w wersji darmowej?

  Odpowiedz
  • Witam
   W wersji darmowej nie ma asystenta pasa ruchu.
   Co gorsza, wyłączone są wskazówki głosowe.
   Kiedyś bardzo chwalił tę nawigację.
   Teraz szukam innej.

   Odpowiedz
 23. Nitk nie wspomniał do tej pory o Here Maps – a nawi jest naprawdę dobra z wyjatkiem jednego minusa – brak możliwości ustawienia punktów pośrednich

  Odpowiedz
  • Tak, są bardzo dobre. Tylko jak powstawał ten wpis to nie były jeszcze dostępne. 🙂 Planuje odświeżyć temat.

   Odpowiedz
 24. Radzę spróbować Magic Earth Navigation. Dla mnie najlepsza. Można mapy poszczególnych krajów zapisać na SD, można ustawić punkty pośrednie można wyznaczać trasę do przejrzenia a nie tylko „Jedź”. Instalowałem bardzo dużo tych darmowych i płatnych na okres próbny ale Magic Earth Navigation używam teraz cały czas. Są rownież szlaki w górach, korzystałem z tego nawet na urlopie. Najgorsze ścierwo to dla mnie Sygic. Tak reklamowane, płatne a i tak gówno. Lepiej już wydać pieniądze na Automapę.

  Odpowiedz
 25. Herę mam w XPERII ale brak ASYSTENTA pasa i pkt. pośrednich. I jest „upierdliwa” jedzie polna droga kiedy do celu jest bliżej i ASFALTEM!!!
  MFacktor (?) prowadzi po całym mieście kiedy chce dojechać na koniec ulicy.Albo pokazuje mi adres np. 06-120 (wieś)Bielany, w samym mieście powiatowym! przy jakiejś ulicy! Jednocześnie ten sam adres leży w gminnej miejscowości jakieś 5-6 km od CELU!!!
  MF wywaliłem!!!
  Kupiłem dzisiaj w promocji SYGIC -a Europę za nie całe 80zl.(z przeliczenia£)paypal

  Odpowiedz
 26. BeOnRoad używam od kilku lat,jest o wiele bardziej dokładny od fabrycznego Garmina.Bez problemu ściągam potrzebne kraje,przejechałem z nim pół europy,min.Krym,Bośnię,Czarnogórę.Prosty,intuicyjny,bez problemu omija np. polne drogi czy autostrady,nie gubi się.POI pokrywa się z rzeczywistością.I za darmo !

  Odpowiedz
 27. Używam Navigatora jakiś czas . Moje spostrzeżenia: Internet potrzebny , jeśli chcemy wyznaczyć nowy punkt , którego nie ma jeszcze w pamięci navi. Poza tym może go nie być:) Jest możliwość wyznaczania punktów pośrednich oraz asystent pasa ruchu , są komendy głosowe w języku polskim . W wersji darmowej ( bo o tej mowa ) trzeba jednak uważać bo zdarzyło mi się parę razy , że wskazania asystenta albo komendy głosowe nie pokrywały się z prawidłowo wyznaczoną trasą na ekranie . Np. w trakcie jazdy na wprost asystent pokazuje konieczność zajęcia pasa do skrętu w lewo , gdzie ten skręt w ogóle nie jest możliwy. Ogólnie kierując się głównym ekranem można spokojnie trafić do celu 🙂 Używam na S 4 . Aplikację można przenieść na SD. Wcześniej używałem Magic Earth i była znacznie lepsza , jednak odkąd zaczęła być płatna jej darmowa wersja jest bardzo okroJona. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 28. Na Sygicu przejechałem Czechy, Austrię, Słowację, Węgry, Serbię, Czarnogórę, Albanię oraz Chorwację. W tym roku wybieram się do Francji przez Niemcy, Szwajcarię oraz Włochy i mam nadzieję, że będzie dalej tak dobra i zaprowadzi mnie do wyznaczonego celu. Wersja Premium jest super, szkoda tylko, że darmowa jedynie przez 7 dni :(.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz