Problem z instalacją albo updatem API w Android SDK.

Advertisement

Właśnie napotkałem na problem z uaktualnieniem paczek z API 19 poprzez Android SDK Manager’a. Ostatnio Google wypuścił nowe API 19 rev.2 (Android 4.4.2) jednak z niewiadomych przyczyn nie mogłem jego zainstalować. Prawdopodobnie był jakiś konflikt z już zainstalowanymi plikami do API 19 rev.1.

Za każdym razem gdy chciałem zainstalować nowe paczki, przez Android SDK Manager’a podczas ich rozpakowywania pojawiał się następujący komunikat błędu:

Warning!A folder failed to be moved. . On Windows this typically
means that a program is using that folder (for example Windows
Explorer or your anti-virus software.)…

Advertisement

A folder failed to be moved. I tak było za każdym razem, nawet po wyłączeniu antywirusa oraz upewnieniu, że żaden inny program nie korzysta z tych plików.

Na szczęście udało mi się znaleźć rozwiązanie tego problemu. Wystarczy „ręcznie” wypakować paczki z nowym API i skopiować je do odpowiednich katalogów. Poniżej napiszę jak to dokładnie zrobić dla osób, które spotka podobny problem.

Najpierw standardowo pobieramy nowe API poprzez SDK Managera, kiedy przy wypakowywaniu pojawi się powyższy błąd klikamy za każdym razem „No”.

Advertisement

Kiedy ściągną się już wszystkie paczki wchodzimy do katalogu na dysku gdzie mamy zainstalowane nasze SDK. A następnie kierujemy się do folderu „temp”, powinny tam być widoczne ściągnięte nowe paczki (pliki .zip) – rozpakowujemy je i zawartość kopiujemy do odpowiednich folderów i nadpisujemy poprzednie pliki.

I tak:
Pliki z paczki o nazwie „android-19_r02.zip” (19_r02 to nazwa wersji) kopiujemy do folderu „\sdk-android\platforms\android-19\”.
Pliki z paczki o nazwie zaczynającej się od „platform-tools” przenosimy do „\sdk-android\platforms\”, pliki z „google_apis-19_r02.zip” do „sdk-android\add-ons\addon-google_apis-google-19”. I tak dalej…

Podane przykładowe lokalizacje są dla API 19 w nowszych wersja mogą one się różnić.

Advertisement

Dodaj komentarz