Quiz Prawda czy Fałsz na Androida

Advertisement

Prawda czy fałsz? Android

Gry logiczne, krzyżówki, sudoku czy quizy zawsze były popularna formą rozrywki czy zabijania nudy. Era smartfonów przyniosła nam wiele bardziej zaawansowanych sposobów umilenia sobie czasu w podróży albo czekając w kolejce, jednak i tak najpopularniejsze wśród użytkowników Androida (zwłaszcza tych mniej wymagających) są te najmniej skomplikowane gierki. Taka grą jest bez wątpienia aplikacja „Prawda czy Fałsz”, będąca quizem.

Prawda czy fałsz? AndroidZasady gry są bardzo proste, łatwiejsze już chyba być nie mogą. Mamy do dyspozycji tylko dwa przyciski „Prawda” i „Fałsz” a rozgrywka polega na prawidłowej odpowiedzi  na zadane pytanie, wybierając właśnie jeden z tych przycisków. Gra podzielona jest na rundy, w każdej z nich musimy odpowiedzieć na określoną liczbę pytań z możliwością popełnienia tylko trzech błędów, które są sygnalizowane serduszkami w górnej części ekranu. Na każde pytanie mamy kilkadziesiąt sekund i za poprawną odpowiedz dostajemy punktu uzależnione od czasu, w jakim udzielony poprawnej odpowiedzi. Czyli jak widzicie prościej już się nie da.

Advertisement

Poziom pytań jest różny, ale nie jest konieczność posiadania wiedzy akademickiej, aby bez problemu na nie odpowiedzieć. Nie zauważyłem stopniowania trudności pytań. Często pytanie, które miąłem w pierwszej rudzie powtarzało się innym razem w dziewiątej. Czasami pytania są bardzo podobne do siebie różnią się tylko szczegółem i przez to zmienia się prawidłowa odpowiedz wiec trzeba być czujnym i uważnie je czytać, nie należy odpowiadać na pamięci. Minusem jest to że często się one powtarzają, jednak równoważy to opcja dodawania własnych pytań. W menu aplikacji mamy specjalny formularz, przez który możemy zgłosić własne pytanie a po zaakceptowaniu zostanie dodane do gry. Zapewnia to ciągły przyrost nowych pytań.

Prawda czy fałsz? Android

Na pochwałę zasługuje również dodanie funkcji, społecznościowych jakim jest integracja z Gry Play dzięki temu możemy porównywać swoje wyniki ze znajomymi z Google+, jaki i z innymi graczami. Dodatkowo możemy zdobywać osiągnięcia.

Advertisement

Interfejs graficzny jest bardzo minimalistyczny, co jest również ogromnym plusem tej aplikacji.

Autor gry planuje jeszcze wprowadzenie trybu miltiplayer jednak jest on w wazie testów i nie jest dostępny dla graczy

Moja ocena to zdecydowane 5/5 minus związany z powtarzającymi pytaniami pomijam, bo baza pytań będzie systematycznie rosła.

Advertisement

Link do aplikacji „Prawda czy Fałsz?” w Google Play.

Dodaj komentarz