Ski Jump – klasyczne skoki narciarskie na Androida.

Advertisement

Trzymamy się wciąż tematyki skoków narciarskich, po opisie aplikacji FIS do śledzenia wyników z zawodów Pucharu Świata w skokach teraz zapraszam do przeczytania recenzji gry Ski Jump na Androida. Gra miała swoją premierę niedawno, bo w grudniu ubiegłego roku i tworzona jest przez polskich zapaleńców, których celem jest stworzenie skoków narciarskich na miarę klasycznego Deluxe Ski Jump na komputery.

Ski Jump Android

Już na pierwszy rzut oka widzimy inspirację Deluxe Ski Jump, która była hitem w największym okresie Małyszomani. Prostota graficzną i nieskomplikowane sterowanie to dokładnie to, co pamiętam sprzed lat i całkiem nieźle udało odwzorowywać się autorom Ski Jump. Trzeba jednak powiedzieć, że sterowanie na Androidzie jest jeszcze niedopracowane, ale z każdą kolejną wersją aplikacji jest coraz lepiej. Od wersji 1.5 da się spokojnie grać i po kilku skokach załapać wszystkie podstawy. We wcześniejszych wersjach było z tym różnie.

Advertisement

Gra w tej chwili oferuje trzy tryby rozgrywki: Puchar Świata, Turniej Czterech Skoczni oraz trening. Jak napisałem wcześniej gra jest zrobiona przez zapaleńców i jest dostępna za darmo, więc nie posiada licencji FIS, dlatego próżno w niej szukać prawdziwych nazw skoczni czy zawodników. Między innymi, dlatego w turnieju czterech skoczni, jeden z konkursu skoków odbywają się w Polsce.

Jak skakać w Ski Jump?

Ski Jump Android 2

Advertisement

Tak jak napisałem wcześniej, mechanik gry jest banalna. Klikamy raz, aby rozpocząć rozbieg, następnie klikamy dwoma palcami, aby się wybić, później już tylko korygujemy lot poprzez przesuwanie palca w górę albo dół i na końcu lądujemy przez tapnięcie drugim palcem (dwa palce jednocześnie). Jeśli zrobimy to w odpowiednim momencie to wykonamy telemark, jeśli chwile później to wylądujemy bez niego i oceny będą niższe. Czyli esencja tego, co dobrze znamy z Deluxe Ski Jump tylko, że w wersji na ekran dotykowy.

Gra jest nieustanie rozwijana, w najnowszej wersji oznaczonej 1.6, doszło wiele zmian. Ski Jump Android MenuDodano tryb multiplayer pozwalający na grę kilku graczom na jednym telefonie. Pamiętam była to chyba najmocniejsza strona Deluxe Ski Jump – domowe turnieje z kumplami przy jednym kompie. Ehh… to były czasu. Teraz możemy robić to samo tylko na telefonie. Dodano również, możliwość zmiany wyglądu skoczka oraz regulacje poziomu trudności i czułości sterowania. Autorzy zapowiadają wkrótce wprowadzenie wersji z mulitplayerem online.

Wideo przedstawiające Ski Jump na Androida.

Advertisement

Gra Ski Jump na Androida już okazała się ogromnym sukcesem, bo ilość pobrań przekroczyła właśnie 100 000! Po wyeliminowaniu problemów ze sterowaniem gra, na prawdę wciąga, chociaż jak na razie nie idzie mi w niej rewelacyjnie, ale myślę, że jeszcze trochę potrenuję i będę królem skoczni. 🙂 Moja ocena to 4+/5. Odejmuję za niewielkie problemy ze sterowaniem oraz za irytujące reklamy, które wyświetlane są również podczas skoków. Wiem, że fajnie jest zarabiać, ale reklamy podczas rozgrywki są słabe. Brawa dla autorów za wskrzeszenie starego hita! Powodzenia w dalszych pracach!

Gra do pobrania za darmo na Androida z oficjalnego sklepu Google Play.

Advertisement

2 komentarze do “Ski Jump – klasyczne skoki narciarskie na Androida.”

  1. Bardzo fajna gra, ale dobrze byłoby, gdyby jej twórcy w kolejnej aktualizacji dodali nowe skocznie, silniejszy wiatr i wrócili poprzedniego skoczka, gdyż tamtym skakało się lepiej. Dobrze byłoby też dodać prawdziwe skocznie. Na przykład Letalnicę (w Planicy), Vikersund i nową Letalnicę. A najlepiej wszystkie, które istnieją, gdyż właściwie w żadnej grze o skokach narciarskich ich nie ma.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz