Sposób na łatwe przeniesienie danych (SMS, zdjęć, kontaktów) do iPhone.

Advertisement

Apple wraz z nową wersją iOS oznaczoną cyfrą 9 dał możliwość łatwego przeniesienia danych z telefonu z Androidem na iPhone. Po co? Są jacyś chętni do porzucenia Androida na iOSa? Nie widzę… 🙂 No ale gdy ktoś nagle chciał zrobić taką szaloną rzecz można teraz szybko to zrobić.

iOS 9 podczas pierwszego uruchamiania daję możliwość przeniesienia danych z Androida. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję w wizardzie początkowym a na telefonie z Androidem zainstalować aplikację Move to iOS.
Po zainstalowaniu aplikacji musimy wpisać kilku cyfrowy kod, który pojawi się podczas konfiguracji iPhone. Następnie iPhone automatycznie tworzy tymczasowy HotSpot WiFi a Android łączy się z nim. Później w aplikacji wybieramy jakie dane chcemy przenieść. Możemy na iPhone przenieść SMS, zdjęcia, konto Gmail i kontakty.

Przenoszenie danych iPhone

Advertisement

Samo przesyłanie danych trwa kilka minut, w zależności ile zdjęć mamy do przesłania bo to one zazwyczaj najwięcej zajmują.

Operacja jest banalnie prosta i każdy bez problemu powinien sobie z przeniesieniem danych z Androida do iPhone poradzić. Co ciekawe aplikacja Move to iOS w te chwili ma średnią ocenę na poziomie 1,7. Nie wiem czy faktycznie została tak niedopracowana czy jest to zwykłe trollowanie przez fanów Androida.

Aplikację Move to iOS można pobrać za darmo z Google Play.

Advertisement

2 komentarze do “Sposób na łatwe przeniesienie danych (SMS, zdjęć, kontaktów) do iPhone.”

  1. czy was jeblo z tym programem, ciagle go promujecie a nie dziala po instalacji telefonu, mnie nie interesuje kiedy sobie odpalam tylko po miesiacu kiedy juz ifon chodzi
    cymbaly

    Odpowiedz

Dodaj komentarz