Stick Hero to kolejna wciągająca gra od Ketchapp.

Advertisement

StickHero_coverKetchapp kontynuuje swoją dobrą passę do tworzenia hitowych mobilnych gier. Po Amazing Brick, Don’t Touch The Spikes i kilku innych prostych gierek, które stały się hitami w Google Play pora na kolejną – Stick Hero.

Wszystkie gry Ketchapp charakteryzują się minimalistyczną grafiką oraz prostym sterowaniem, sprowadzającym się zazwyczaj do klikania w odpowiednim momencie. Trend na produkcje takich gier zapoczątkował Flappy Birds. Nie inaczej jest właśnie ze Stick Hero, co z pewnością może jej również przynieść sporą popularność. W chwili pisanie tego tekstu znajduje się ona w top 20 najpopularniejszych darmowych aplikacji w Polsce.

Mechanika Stick Hero jest banalna, ale za razem genialna! Musimy poprzez odpowiednio długie trzymanie palca na ekranie, stworzyć kijek, po którym przejdzie nasza postać (kojarzy mi się on z karateką, nie wiem czy słusznie), pomiędzy dwoma platformami. Brzmi niezbyt wymagająco, ale tak nie jest. Platformy oddalona są za każdym razem o inną odległość i same mają różną szerokość. Dla utrudnienia, gdy tworzymy „kijek” robimy to w pionie, dopiero kopnięcie głównej postaci powala go, tworząc kładkę pomiędzy platformami. Sprawia to, że tak naprawdę trudno jest ocenić, kiedy mamy puścić palec, aby kładka była odpowiedniej długości. Dodatkowo niektóre platformy są naprawdę wąskie, co jeszcze bardziej utrudnia zadanie. Mój rekord w tej chwili to 10 pokonanych platform.StickHero_1

Advertisement

Grafika tak jak w innych produkcjach tej firmy jest minimalistyczna, ale ładna. Główny bohater to czarny „klocek” z przepasaną, powiewającą na wietrze, czerwoną chustą na głowie. Platformy są również czarne, kolorytu dodaje piękne tło, zmieniające się za każdym podejściem (jest kilka motywów) a całość dopełnia płynna animacja.

Stick Hero na Androida jest z pewnością grą, przy której spędzicie sporo czasu, bo nieziemsko wciąga. Praktycznie jedynym minusem jest ilość reklam, producenci ewidentnie przesadzili z nimi.

Grę Stick Hero można pobrać za darmo z Google Play.

Advertisement

1 komentarz do “Stick Hero to kolejna wciągająca gra od Ketchapp.”

Dodaj komentarz