Teraz już masz wystarczającą ilośc powodów aby odnowić subskrypcej Netflixa.

Advertisement

Netflix CoverSłyszeliście o Netflix? Osoby interesujące się technologiami i Internetem z pewnością. Innym wyjaśniam, że jest to amerykański serwis VOD (wideo na życzenie) działający w systemie abonamentowych.  Po opłaceniu odpowiedniej kwoty mamy nieograniczony dostęp do całej oferty serwisu. Na początku tego roku serwis został udostępniony w Polsce. Wcześniej pomimo blokady regionalnej i tak cieszył się stosunkowo dużą popularnością dzięki VPN. W zeszłym tygodniu została udostępniona polska wersja językowa.

Gdy tylko Netflix wystartował w Polsce skorzystałem z darmowego testowego miesiąca. Niestety wówczas serwis był dla mnie zbyt ubogi w bazę dostępnych tytułów. Na dodatek dostępne filmy i seriale posiadały zazwyczaj jedynie oryginalną wersją językową. Polskie napisy były rzadkością, nie mówiąc o lektorze. Na starcie nie było dostępnego nawet flagowego serialu House of Cards, wyprodukowanego specjalnie na zlecenie Netflixa.

W te wakacje zaczęło się to zmieniać. W sierpniu postanowiłem odnowić subskrypcje Netflixa. Szybko dało się odczuć, że baza tytułów znacząco wzrosła, również polskie wersję językowe były praktycznie przy każdym tytule. Czułem się naprawdę mile zaskoczony. Dwa sezony Marco Polo oraz świetnego Stranger Things, pochłonąłem w kilka wieczory.

Advertisement

netflix1

Jak się okazało zmiany nie były przypadkowe. W połowie września można powiedzieć, że Netflix wystartował po raz drugi w Polsce. Tym razem aplikacja została przetłumaczona na język polski oraz zaczęto dodawać polskie filmy i seriale.

Sama aplikacja Netflix na androida czy smart tv to jest najlepszą aplikacją tego typu na rynku.  Intuicyjna, płynnie działa, system kontynuowania oglądania filmu na innym urządzeniu. Smart TV się nie zawiesza, w odróżnieniu do HBO Go czy Player, z którymi wiecznie mam jakieś problemy. Rewelacja. W aplikacji na androidzie może jedynie brakuje odrobinę możliwości oglądania, w gdy trzymamy pionowo (tak jak w YouTube) oraz możliwości zarządzanie kontem z poziomu aplikacji a nie WWW.

Advertisement

netflix2Wraz z pojawieniem się polskiej wersji językowej, zaczęto dodawać również polskie filmy. Nie są może ich za, wiele ale systematycznie ilość ich rośnie. Są to na przykład Róża czy Kołysanka. Również serial historyczny Bogusława Wołoszańskiego – Sensacje XX Wieku.

Nie oglądam telewizji. Praktycznie wcale, jedynie okazjonalnie, gdy jestem u rodziny. Ostatnio w telewizji oglądałem mecz Polska – Portugalia na Euro 2016. W przyszłym roku zamierzam zrezygnować z pakietu tv w kablowce i zostawić tylko Internet. Serwisy VOD całkowicie zastąpiły mi tradycyjną tv. Netflix w połączeniu z HBO Go w zupełności zaspokaja moje zapotrzebowanie „filmowo serialowe”. Widomości mam za darmo w Internecie, tak samo inne polskie programy. Interesujące mnie mecze mogę obejrzeć z telewizji naziemnej (te na TVP są również dostępne przez aplikacje TVP Stream) albo wspólnie ze znajomymi.

Co prawda cena Netflixa dla Polaków nie jest zbyt atrakcyjna, bo pierwszy sensowny pakiet (z HD) to koszt 43zł. Za Ultra HD musimy zapłacić 52zł, ale w zamian możemy jednocześnie oglądać seriale i filmy na 4 ekranach. Dzięki możliwości zakładania kilku profili możemy znaleźć jeszcze 3 znajomych i razem złożyć się na najdroższy pakiet. Wówczas Netflixa możemy mieć za jedyne 13zł miesięcznie. Takie praktyki są legalne. J

Advertisement

Dodaj komentarz