Trochę inne wędkowanie z Ridiculous Fishing na Androida

Advertisement

Ridiculous Fishing Logo AndroidWędkowanie nigdy nie było dla mnie zajęciem pasjonującym, w zasadzie na rybach byłem tylko raz, z 10 lat temu, ale nie poczułem tego bakcyla i nie próbowałem tego nigdy więcej. Dodatkową demotywacją dla mnie jest konieczność wstawania o 4 czy 5 rano, aby upolować najlepsze okazy. Dlatego do gry Ridiculous Fishing podchodziłem z dystansem i bez żadnych oczekiwani, jakie było moje zaskoczenie, kiedy okazała się ona jedną z bardziej wciągających gier na Androida, w jakie miałem okazje zagrać.

Na Ridiculous Fishing natrafiłem zupełnie przez przypadek, tytuł był dla mnie zupełnie nieznany a zainstalowałem ją, bo była częścią paczki gier w Humble Moblie Bundle 3, o której pisałem ostatnio. Teraz jest mi głupio z tego powodu, bo jak się okazuję gra została wydana w marcu tego roku na iOS’a gdzie cieszyła się ogromną popularnością oraz zdobyła nawet nagrodę Apple Design Award in 2013. Wersja na Androida wyszła dwa dni temu.

Samego Humble Bundle’a, jako fan różnego rodzaju TD kupiłem z myślą o Kingdom Rush, zresztą jak się pojawia jakiś zestaw gier dla Androida to praktycznie zawsze go kupuje i najczęściej większość gier instaluje i odpalam tylko raz. Zupełnie inaczej stało się z Ridiculous Fishing, włączyłem ją po raz pierwszy i straciłem z nią kilka ładnych godzin, ale wcale tego nie żałuję.

Advertisement

Łódka, wędka… dubeltówka.

Ridiculous Fishing Android 3Po włączeniu gry za pierwszym razem, przechodzimy krótki samouczek opisujący zasady gry. I tak… Zarzucamy haczyk (w sumie bardziej to wygląda jak kotwica) i musimy doprowadzić go jak najgłębiej, omijając przy tym wszelkiego rodzaju ryby (starujemy poprzez przechylanie telefonu w lewo albo prawo), po zahaczeniu o rybę haczyk nie będzie dalej się zanurzał, wtedy rozpocznie się zwijanie żyłki. Podczas wyciągania haczyka również musimy nim sterować (ten sam sposób, co przy zanurzaniu) tak, aby po drodze zahaczyć o niego jak najwięcej ryb. I teraz najlepsze… po wynurzeniu na powierzchnie (w tym momencie chyba u każdego, komu pokazywałem tą grę pojawia się uśmiech na twarzy), nasza zdobycz jest wyrzucana wysoko w powietrze a my musimy ją powystrzelać z pistoletu. Dopiero wtedy ryba zostanie zaliczona, jako „złowiona” a my dostaniemy pieniądze, za które będziemy mogli kupić nowe bronie, haczyki, dłuższe żyłki i inne ulepszenia.

W arsenale mamy dostępnych 11 różnych broni, rozpoczynając od zwykłego pistoletu poprzez shotgun, uzi, minigun a skończywszy na bazuce!

Screenshot_2013-11-21-21-20-10Gra jest tak absurdalna (w sumie sam tytuł o tym sugeruję), przez co przyciąga jak wodler szczupaka i stanowi to jej zdecydowanie największy plus. Po każdej rundzie mamy nieodparte pragnienie ponownie zarzucić przynętę, aby zdobyć jeszcze więcej kasy kupić jeszcze lepszą broń. Grywalność jest absurdalnie wysoka!

Advertisement

Dodam jeszcze, że do dyspozycji mamy 4 plansze – miejscówki łowieckie, – które odblokowują się po złapaniu odpowiedniej liczby unikalnych gatunków ryb a jest ich 66. Każda następna plansza pozwala nam zanurzyć haczyk jeszcze głębiej.

Grafika i muzyka.

Ridiculous Fishing Android 1 Ridiculous Fishing Android 2

Oprawa audiowizualna jest… oldscholowa, czyli wygląda jakby pochodziła z SNES’a czy innej 16-bitowej konsoli. Pikselowata grafika, modele niektórych ryb jednoznacznie kojarzy mi się z Mario i jego podwodnymi misjami. Dodając to tego muzykę w formacie MIDI mamy niepowtarzalny klimat, który tworzy idealną całość.

Advertisement

Podsumowanie.

Gra jest tytułem obowiązkowym dla każdego gracza z Androidem. Moja ocena to 5/5! Gra Ridiculous Fishing swoją premierę miała za pośrednictwem Humble Mobile Bundle 3. Aby ją dostać musimy wpłacić kwotę powyżej średniej, czyli troszkę ponad 5$ ale mówię wam naprawdę warto! Oczywiście jest to wersja całkowicie bez reklam. Gra dostępna jest również na Google Play za ok. 3$.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wOhi5ZXV0sg[/youtube]

Aktualizacja

Odkryłem właśnie całkiem poważny błąd. Aplikacja nawet jak działa w tle (nie gram w nią) pożera znaczące ilości energii przez co poziom naładowania baterii spada jak szalony. Nie wiem czy to jest problem gry czy nowego Androida 4.4. Wiem jedna, że nie zauważyłem takich zachowań z innymi aplikacjami. Załączam 2 zrzuty ekranu.

Advertisement

RF RF2

Problem dotyczy wersji aplikacji 1.2.2.1hb.

Advertisement

1 komentarz do “Trochę inne wędkowanie z Ridiculous Fishing na Androida”

Dodaj komentarz