Tryb nocny w Samsung Galaxy S8 w Android Pie.

Advertisement

Tryb nocny (ale nie ten do robienia zdjęć w nocy) pojawił się w aktualizacji do Android Pie. Po jego włączeniu w zasadzie wszystkie menu systemowe zmieniają tło na czarne.

Co zyskujemy włączając tryb nocny?

Otóż dwie rzeczy.

Advertisement

Po pierwsze oczy się mniej męczą, bo dopływa do nich mniej światła. Zyskujemy zwłaszcza, gdy używamy telefonu w ciemnym pomieszczeniu albo w nocy. Wówczas światło emitowane przez ekran telefonu jest mniej kontrastowe ze światłem otoczenia. W skrócie „nie dostaniesz po oczach”, gdy odblokujesz telefon w nocy, kiedy się obudzisz i będziesz koniecznie chciał coś sprawdzić na smartfonie.

Druga rzecz to oszczędność baterii. Ekrany AMOLED (a taki jest w Samsung Galaxy S8) potrzebują mniej energii, aby wyświetlić barwę czarną.

Jak włączyć tryb nocny w Samsung Galaxy S8 i S8+?

Wystarczy rozwinąć pasek powiadomień i sprawdzić prawy ekran że skrutami. Tam znajdziesz przycisk włączający tryb nocny.

Advertisement

Gdy przytrzymasz ten skrót dłużej wejdziesz w ustawienia trybu nocnego. Tam możesz zdefiniować czy ma być włączony cały czas, albo czy w wybranych przez Ciebie godzinach albo zgodnie z zachodem i wschodem słońca.

Advertisement

Poniżej kilka screenshotów prezentujących wygląd trybu nocnego w Samsungu Galaxy S8.

Advertisement

Dodaj komentarz