Tryb Super Slow Motion w Samsung S8 i S8+.

Advertisement

Dziś została udostępniona kolejna aktualizacja dla telefonów Samsung Galaxy S8 i S8+ kupionych w sieci PLAY. Oznaczona jest jako XXU4CRI5//PRT4CRI5/XXU4CRI1. 

Tym razem w aktualizacji nie znajdziemy nowej wersji systemu ale za to są dwie funkcje, które znane są z tegorocznego flagowca Galaxy S9. Chodzi mianowicie o dodatkowy tryb w aparacie SUPER SLOW-MOTION, czyli bardzo duże spowolnienie nagrywanego wideo. Funkcja ta pozwala na nagranie krótkiego (nawet bardzo krótkiego bo trwa niecałą 1 sekundę!) z prędkością 480 klatek na sekundę. Dzięki temu możemy otrzymać wideo o bardzo dużym spowolnieniu, gdy odtworzymy je z prędkością 60 klatek na sekundę film faktycznie będzie 8 razy dłuższy… 

Nie jest to może dokładnie to samo co w S9 bo tam aparat potrafi rejestrować wideo z prędkością 960 klatek/sekundę ale cięszy, że Samsung postanowił dać starszemu modelowi taką możliwość na jaką pozwalał sprzęt.

Advertisement

Drugą funkcją to emoji AR czyli możemy teraz zeskanować swoja buzię i na żywo ją animować. Chyba jestem za stary i mnie to nie rusza ale zawsze lepiej mieć nie nie mieć. 🙂

Oczywiście tak jak zawsze przy aktualizacji mamy nowe wersje zabezpieczeń i „usprawnia wydajności systemu”.

Aktualizacja 28.10.2018: Dziś odkryłem, że owa aktualizacja oprogramowania posiada jeszcze jedną istotną nową funkcjonalność. Mianowicie wprowadza dla klientów Play możliwość korzystania z usługi VoLTE. Daje ona możliwość dzwonienia poprzez sieć LTE czyli telefon podczas połączenia głosowego nie przełącza się do sieci 3G. Dzięki czemu połączenie zestawia się szybciej i nie zrywa się transmisji danych. Odkryłem tą opcje dopiero teraz bo na co dzień korzystam z karty sim w Plush. Dziś na chwile włożyłem testową SIM w Play.

Advertisement

Dodaj komentarz