Tworzymy listę zakupów z Out of Milk.

Advertisement

Nie wiem jak wy, ale ja nie cierpię chodzić na zakupy, zwłaszcza jak tą są zakupy spożywcze. Gubię się między półkami supermarketu w poszukiwaniu bliżej niesprecyzowanych produktów. Istna katorga, szczególnie jak się nie wiem, co tak naprawdę chce się kupić. Najlepszą i najprostszą metodą na wyjście z opresji jest sporządzenie listy zakupów przed wyjściem z domu. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu, bo nie traci się go na szukanie niewiadomo czego oraz przede wszystkim pieniędzy, bo nie kupuję sie zbędnych rzeczy. Ale,  po co marnować papier i ołówek, kiedy ma się telefon z androidem? Z pomocą przychodzi aplikacja Out of Milk.

Aplikacja pozwala w sposób bardzo wygodny i przejrzysty na tworzenie elektronicznych list zakupów, listy zapasów, jakie mamy w domu oraz po prostu listę zadań do wykonania.

Oczywiście głównym narzędziem jest tworzenie listy zakupów. Od najnowszej wersji jest również dostępna w języku polski.

Advertisement

Tworzenie listy produktów do kupienia jest bajecznie łatwe, ponieważ nie musimy podawać całych nazw towarów tylko kilka pierwszych liter, aby aplikacja podpowiedziała nam pełną nazwę. Baza gotowych towarów jest pokaźna.  Możemy też użyć wprowadzania głosowego, które też ułatwia nam sprawę jednak wymaga to już połączenia z internetem bądź zeskanować kod kreskowy. Aplikacja posiada również opcje zdefiniowania ilości towarów do kupienia np. 6 jaka lub 2 litry mleka. Nie jest to do końca dobrze rozwiązanie, ponieważ musimy najpierw dodać towar dopiero następnie wybierając go i ponownie wybrać „Edytuj” możemy określić jego szczegóły. Możemy tam podać ilość oraz cenę towaru, jaką chcemy na to przeznaczyć bądź ile dany produkt kosztuje. Po stworzeniu pełnej listy zakupów możemy w bardzo łatwy sposób, za pomocą jednego palca, poprzesuwać towary tak, aby były ułożone według przybliżonego rozmieszczenie go na półkach sklepowych.

Będąc już na zakupach możemy w bardzo łatwy sposób odznaczać już kupione towary poprzez przytrzymanie palca na wybranej pozycji. Odznaczone pozycje są automatycznie przenoszone na koniec listy, przez co już nie rozpraszają naszej uwagi, co czynni listę przejrzystą.

Dwie pozostałe opcje działają w bardzo podobny sposób jak lista zakupów, mają identyczni disajn. Przy czym w liście zapasów mamy dodatkowo do ustawienia ilość pozostałego produktu, a opcja z listą zadań jest wzbogacona o ustawianie przypomnienia.

Advertisement

Aplikacja jest darmowa jednak posiada też płatną wersje Pro, która kosztuję 4,99$ a oferuję dodatkowo dostęp do strony internetowej, przez którą możemy synchronizować nasze listy zakupów, dzielić się nimi z przyjaciółmi, zmieniać wygląd aplikacji stosując dodatkowe motywy oraz czcionki.

Mi osobiście wystarcza wersja podstawowa, więc nie kupiłem wersji pro, zwłaszcza, że do tanich nie należy. Wy sami zdecydujcie czy potrzebujecie wersji rozszerzonej, ale na pewno sprawdźcie wersje darmową.

Link do aplikacji: https://market.android.com/details?id=com.capigami.outofmilk

Advertisement

Dodaj komentarz