Uwaga na aplikację „Pokemon lalka za darmo”

Advertisement

pokemonChyba każdy kojarzy grę z na ogół sympatycznymi stworkami jakimi są Pokemony. Mają one wciąż sporą grupę sympatyków i niedawno zostały wydane nowe części tej serii na konsolę Nintendo 3DS. Właśnie na fali nowego etapu pokemonomani powstała aplikacja „Pokemon lalka za darmo”.

Aplikacja to jednak za wielkie słowo bo jedyne jej funkcjonalności to wyłudzenie adresu zamieszkania i przekierowanie do innej aplikacji w Google Play a wszystko to z obietnicą otrzymania pluszowej lalki Pikachu. W skrócie jest to podpucha a jej autor liczy na nabicie dodatkowych pobrań inne znanej gry, prawdopodobnie otrzymuje za takie przekierowania wynagrodzenie.

Nie jest to pierwszy raz kiedy w internecie wykorzystywani są ludzie naiwni, liczący na jakąś „darmówkę”, czy to iPhone za darmo czy to bluza. Takie praktyki były mi dotychczas znane głównie z Facebooka ale jak widać cwaniactwo, przenosi się również na smartfony.

Advertisement

Co gorsza aplikacja potrzebuje uprawnień do modyfikacji i usuwania zawartości pamięci USB, więc możliwe, że jest jeszcze bardziej groźna niż sądziliśmy bo może usunąć całą zawartość Twojego telefonu.

Jeśli macie jak na swoim smartfonie czym prędzej ją usuńcie!

Advertisement

Dodaj komentarz