Wszystkie mecze Euro 2016 za darmo w telefonie.

Advertisement

Pierwsza kolejka fazy grupowej UEFA Euro 2016 za nami. Tak jak pisałem w tym artykule, połowa meczy Euro jest zakodowana w specjalnie dedykowanych kanałach albo w IPLA. Koszty są dość sporę a jakość z doniesień znajomych niezbyt zadowalająca.

Dla osób, którym nie wystarczają rozwiązani przedstawione poprzednim wpisie mam kolejny sposób na dostęp do wszystkich meczy Euro 2016.

W Niemczech prawa do transmisji meczy mają dwa kanały ZDF i ARD. Oba są ogólnodostępne na satelicie, niestety nie są we wszystkich kablówkach czy platformach cyfrowych. Na szczęście oba kanały nadają w Internecie i maja swoje aplikacja na Androida gdzie również puszczają stream live.

Advertisement

zdf ard

Szkopuł w tym, że dostęp przez Internet jest możliwy jedynie z terytorium Niemiec. Z pozoru duży problem, można w bardzo łatwy sposób ominąć. Wystarczy użyć do tego aplikacji VPN i wybrać odpowiednią lokalizację. Jaką aplikacje VPN polecam możecie przeczytać tutaj.

Jak oglądać wszystkie mecze Euro 2016?

  1. Wystarczy zainstalować z Google Play aplikacje ARD i ZDF.
  2. Pobrać VPN
  3. Połączyć się VPN z serwerem w Niemczech.
  4. Włączyć transmisje live z jednaj z podanych aplikacji (jednego dnia mecze są w ARD, następnego w ZDF).

Jakoś jest niesamowita – FULL HD. Nie odczułem, żadnych przerw czy zacięć. Minus to oczywiście komentarz w języku niemieckim ale to chyba nie jest najważniejsze? Oraz spore obciążenie transfery dany – w najlepszej jakości jedna połowa to ponad 1GB danych, dlatego polecam Wi-Fi albo dobry pakiet internetu. Można oczywiście ustawić sobie mniejszą jakość wideo ale wtedy ciężko zobaczyć piłkę.

Advertisement

3 komentarze do “Wszystkie mecze Euro 2016 za darmo w telefonie.”

Dodaj komentarz