Wyniki skoków narciarskich na żywo w telefonie.

Advertisement

fisWyniki naszych skoczków narciarskich w tym sezonie są jeszcze lepsze niż rok temu. Mamy coraz więcej polaków na podium i w pierwszy trzydziestce Pucharu Świata. W końcu możemy powiedzieć, że jest to kadra na miarę Adama Małysza. Zainteresowanie skokami narciarskimi powoli zaczyna przypominać to sprzed lat, kiedy Adam był w swojej życiowej formie.

FIS – ski mobile & live timingNie zawsze jednak możemy oglądać relację ze skoków narciarskich na żywo w telewizji i nie zawsze mamy dostęp do komputera. Rozwiązaniem jest śledzenie relacji na żywo w swoim smartfonie na Androidzie. Najlepszą (ale nie idealną) aplikacją do tego, jaką znalazłem, jest oficjalna aplikacja FIS – ski mobile & live timing. Dlaczego nie jest idealna? Chodzi o jej wygląd i interface. Jak w wielu wypadkach podobnych aplikacji jest to idealna kopia z iOS, przez co zachowuje ona standardy projektowania aplikacji właśnie na ten system i próżno w niej szukać jakiś reguł z androidowego HOLO UI.

Wygląd jest to chyba jedyny większy minus, jaki znalazłem. No może fajnie byłoby, aby aplikacja była dostępna również w języku polski, bo na razie całość jest po angielsku. Po za tym aplikacja spełnia swoje zadanie w 100%. Mamy dostęp do wyników skoków narciarskich na żywo w trakcie trwania konkursu (odświeżanie automatycznie albo manualnie), wyniki poprzednich konkursów, terminarz, ranking Pucharu Świata itp. Co Adam Małyszwięcej aplikacja nie ogranicza się jedynie do przedstawiania wyników konkursów Pucharu Świata, mam tutaj dostęp do wyników wszystkich konkursów, jakie organizuje FIS (mi. Uniwersjada, Puchar Kontynentalny itp). Z poziomu aplikacji mamy również dostęp do biografii zawodników z pełną ich historią zawodową. Tutaj trochę bardziej doskwiera brak polskich czcionek, bo jeśli chcemy wyszukać informacji np. o Adamie Małyszu to musimy wpisać MALYSZ.

Advertisement

Co lepsza aplikacja posiada bazę wyników i relacji na żywo chyba do wszystkich dyscyplin narciarskich organizowanych przez FIS. Oprócz skoków narciarski mamy również wyniki z narciarstwa alpejskiego, kombinacji norweskiej, snowboardu czy biegów narciarskich, więc możemy śledzić również wyniki naszej Justyny Kowalczyk!

W ustawieniach aplikacji możemy wybrać, jaka narodowość nas interesuje, po wybraniu jakiejś konkretnej na liście wyników zawodnicy z tego kraju będą podświetleni, przez co szybciej ich odnajdziemy.

Aplikacja nie jest idealna, jednak w tej chwili nic lepszego nie znalazłem na Google Play. Jest, co prawda aplikacja Sport.pl LIVE jednak nie jest ona dedykowana specjalnie pod skoki narciarskie, przez co nie posiada tak kompleksowych statystyk. Jeśli jesteś fanem skoków narciarskich, bądź biegów to aplikacja FIS – ski mobile & live timing z pewnością okaże ci się pomocna w śledzeniu poczynać Stocha, Żyły, Bieguna, Ziobry i reszty. Ocenę, jeśli by miał wystawić dałbym, 3/5 ale najważniejsze jest to, że spełnia swoje zadanie.

Advertisement

Aplikację FIS – ski mobile & live timing można pobrać z Google Play.

1 komentarz do “Wyniki skoków narciarskich na żywo w telefonie.”

Dodaj komentarz