YouTube w tle na zablokowanym ekranie

Advertisement

YouTube w tle i bez reklamYouTube bezapelacyjnie jest najpopularniejszą platformą do streamowania wideo w Internecie. Ilość odsłon liczona jest w miliardach. Serwis ten to nie tylko filmy wideo, ale również muzyka. Właściwie na YouTube możesz znaleźć każdy teledysk a niektórzy artyście wrzucają do odsłuchania nawet całe płyty. Dzięki serwisowi swoją drugą młodość przeżywają podcasty. Generalnie coraz częściej YouTube’a nie oglądamy a słuchamy. I coraz częściej korzystamy z niego w swoich telefonach.

Trzeba przyznać, że oficjalna aplikacja do odtwarzania YouTube jest niezwykle zaawansowana. Pozwala na odtwarzanie wideo nawet w 4K, castować filmy na telewizor, przesyłać nowe filmy prosto na swój kanał, czy nawet przeprowadzać live streaming i wiele więcej…

Brakuje jednak jednej bardzo pożądanej przez większość funkcjonalności, zwłaszcza gdy mówimy w kontekście słuchania muzyki, chodzi oczywiście o odtwarzanie filmów z YouTube w tle, na wygaszonym ekranie telefonu.

Advertisement

Nie jest tak, że Google nie zdaje sobie sprawy o pożądaniu takiej funkcji przez swoich użytkowników. Dobrze o tym wiedzą i nawet wprowadzili taką opcje w tak zwanym YouTube Red, czyli płatnej subskrypcji dostępnej w niektórych krajach. Dzięki YouTube Red można odtwarzać wideo na YouTube w tle jak również wyłącza ona reklamy i daje możliwość zapisu filmów do offline. Niestety póki co nie jest ona dostępna w Polsce.

Na szczęście jest metoda, która umożliwia odtwarzanie YouTube na zablokowanym ekranie za darmo i w Polsce. Wszystko dzięki aplikacji YouTube Minimizer. Jest jeszcze kilka innych aplikacji próbujących w lepszy bądź gorszy (zazwyczaj gorszy) sposób zaoferować możliwość słuchanie filmów w tle, ale powyższa w moim odczuci działa najlepiej. Co więcej usuwa ona reklamy przed filmami na YouTube! Co prawda nie jest to oficjalna funkcja i nie wiem czy zawsze tak działa, ale przesłuchałem tak już kilkadziesiąt wideo i w żadnym nie odtworzyła się reklama.

Aplikacja YouTube Minimizer działa banalnie prosto. Po zainstalowaniu i zaakceptowaniu warunków użytkowania możemy już korzystać z słuchania YouTube’a w tle. W aplikacji możesz bez problemu zalogować się na swoje konto YouTube i być na bieżąco ze subskrypcjami i odtwarzać zapisane playlisty. Wszystko wygląda tak jakbyś korzystał z serwisu przez stronę mobilną m.youtube.com i prawdopodobnie tak jest, a aplikacja YouTube Minimizer po prostu obudowuje ją dodatkowymi funkcjami.

Advertisement

YouTube Minimizer W Tle

Po włączeniu aplikacja będzie wyświetlała się cały czas na wierzchu ekranu, aby korzystać z innych funkcji telefonu i aplikacji możesz ją zminimalizować, wówczas będzie ona wyświetlana jako mały prostokąt w rogu ekranu. Oczywiście możesz go dowolnie przemieszczać i dostosować jego wielkość. Możesz użyć dodatkowo funkcji Ghost, która sprawia, że ramka z odtwarzanym wideo jest transparentna (również na dotyk). Wówczas, aby do niej wrócić musisz kliknąć na przycisk na pasku notyfikacji.

Advertisement

Jak działa odtwarzanie filmów na zablokowanym ekranie? Rewelacyjnie. Po włączeniu wideo wystarczy zablokować ekran a filmik będzie w dalszym ciągu odtwarzany, a jeśli słuchasz playlisty to będą włączane kolejne utworzy. Jeszcze nie spotkałem się z żadnymi problemami w tej kwestii.

Jedyny minus jaki dotychczas odnalazłem to ilość reklam w samej aplikacji. Na szczęść można je wyłączyć za około 6zł. Warto.

Advertisement

Nie wiem jak długo będzie można jeszcze korzystać z aplikacji YouTube Minimizer nim Google zablokuje ją i usunie z Google Play. Podobno według polityki Googla niedozwolone są aplikacji dające możliwość odtwarzanie YouTube na zablokowanym ekranie i usuwające reklamy z wideo. W razie czego mam plik apk i go udostępnię.

Tymczasem aplikacje można pobrać za darmo z Google Play.

Advertisement

2 komentarze do “YouTube w tle na zablokowanym ekranie”

Dodaj komentarz