Zastrzeganie numeru telefonu w Andoidzie – Orange, Play, T-mobile oraz Plus

Advertisement

Ten wpis będzie poświęcony nie tle samemu Androidowi tylko ogólnie sieciom komórkowym a dokładniej, usłudze prezentacji numeru, czyli tak zwanemu CLIR.

Czasami zdarza się nam sytuacja gdy potrzebujemy zadzwonić z numeru zastrzeżonego, tak aby do, której dzwonimy nie poznała naszego numeru telefonu. W Androidzie zmiana takich ustawień jest dość mało intuicyjna, opcja ukrywania numeru telefonu jest schowana strasznie „głęboko” w menu ustawień połączeń (zazwyczaj jest to: Klawiatura telefonu > Menu> Ustawienia > Ustawienia połączeń > Ustawienia dodatkowe > ID rozmówcy). Mamy jednak szybszy sposób aby zastrzec swój numer, sposób ten działa w każdej sieci komórkowej w Polsce. Czy w Orange, Play, T-mobile oraz Plus.

Numer telefonu możemy ukryć dodając przed numerem telefonu osoby do, której dzwonimy kod: #31#. Wtedy pełen numer telefonu będzie wyglądał tak jak na przykład na screenie poniżej.

Advertisement
Numer zastrzeżony Android
Dodając #31# przed numerem rozmówcy, zastrzegamy swój numer telefonu.

Po wybraniu takiego „spreparowanego” numeru na ekranie osoby do której dzwonimy wyświetli się „Numer zastrzeżony”.

49 komentarzy do “Zastrzeganie numeru telefonu w Andoidzie – Orange, Play, T-mobile oraz Plus”

  • #31#właściwy numer gdzie masz zadzwonić i wciskasz połącz , gdy tak dzwonię to mój numer się nie wyświetla,
   ale na przykład u mojej siostry w telefonie to nie działa , może dlatego ,
   że mieszka w małej miejscowości i tam jest słabszy sygnał.

   Odpowiedz
  • aby zastrzec domyslnie wszystkie numery w orange, t-mobile *31# , aby zawsze był wyświetlany to #31#.
   Jeśli domyślnie mamy już zastrzeżony nr. to wpisujemy *31#nr tel – wtedy będzie widoczny wyłącznie nr z którego dzwonimy czyli np. mam clira uruchomionego (niewidoczny) to wpisuje na np. na telefonie (nr przykładowy) *31#500 100 200 i wtedy będzie widoczny mój nr.
   A odwrotnie mam nr widoczny w sieci to aby zablokować wpisuje #31# 500 100 200 i wtedy jest nie widoczny .

   Trzeba pamiętać, aby u operatora mieć uruchomione zarządzanie od strony abonenta, bo zdarza się że funkcja nie nie dostępna bo jest zablokowana.

   Odpowiedz
 1. No ja mam samsunga galaxy gt I9000 i mam ten sam problem.
  Przy wpisaniu kodow tych co wypisujecie wogole mi nie łaczy.
  Prosze o rade. Przypominam, ze mam tel na karte a wczesniej mialem abonament w T- Mobile.

  Odpowiedz
 2. jakie kody?? ludzie poszukajcie trochę
  Telefon/Więcej/Ustawienia/Więcej Ustawień/ Wyświetl mój ID.
  I po sprawie 🙂
  Android 5.1.1
  teraz Android 4.4.4
  Kontakty/Ustawienia/Połaczenia/Dodatkowe ustawienia/ID

  Odpowiedz
  • Wejdź w telefon > Więcej > Ustawienia > Wiecej ustawień > Wyświetl mój ID rozmócy. Tam powinnaś mieć możliwość ukrycia numeru.

   Odpowiedz
   • Zrobilem to ale nadal nie działa. Mam Samsung Galaxy A5 Plus Firmowy. Na mój privatny telefon iPhone 6 ten kod #31# działa ale na Samsung nie działa :/

    Odpowiedz
 3. Blokowanie prezentacji numeru jest teraz bez sensu, ponieważ wszyscy operatorzy oferują teraz usługę „blokada połączeń z numerów zastrzeżonych”. Telefon wówczas automatycznie odrzuca próby połączeń z numerów zastrzeżonych. Ja mam taką usługę włączoną i każdy kto chce uzyskać połączenie musi mieć włączoną prezentację numeru. Muszę wiedzieć kto do mnie dzwoni (z jakiego numeru). To jest nieelegancko pukać do kogoś i się nie przedstawiać.

  Odpowiedz
 4. Właśnie mam pytanie czy jeśli zrobię numer zastrzeżony to ta osoba będzie mogła zadzwonićnczy odpisać na ten numer zastrzeżony czy nie?

  Odpowiedz
 5. Ja osobiście i oczywiście wszystkim polecam, zanim odbiorę nieznany numer to sprawdzam go w google. Pracuję przy komputerze cały dzień i jak tylko dzwoni do mnie nieznany numer to wpisuję go szybko w przeglądarkę. Wyskakują zazwyczaj wyniki z serwisów typu https://www.ktoto.info lub innych i po 2-3 sekundach wiem kto jest z drugiej strony i mogę odebrać – lub oddzwonić jeśli nie zdążę. Obecnie takie serwisy dobrze działają, mają szeroką społeczność dzielącą się informacjami i większość syfiastych numerów tam się znajduje. Dodać należy, że numer który telemarketerzy uznają za wartościowy czyli ten, który odbiera nieznane numery, nie uchroni się już przed natrętnymi telefonami. Jeśli jednak przestaniemy odbierać od telemarketerów, numer stanie się automatycznie niewartościowy dla nich i przestaną dzwonić. No może nie przestaną całkowicie, ale znacząco ograniczy się ich nachalność.

  Odpowiedz
 6. ten kod działa we wszystkich telefonach i działa w pl wyłącznie na play i plus nie działa bo to blokuje orange i tmobile

  Odpowiedz

Dodaj komentarz