Zrzut ekranu (screenshot) w Huawei, Xiaomi i Lenovo/Motorola

Advertisement

Chińskie smartfony w przeciągu ostatnich dwóch lat zyskały znacznie na popularności, zwłaszcza w Polsce. Wszystko za sprawą niezwykle korzystnego stosunku jakości do ceny. Huawei w Polsce jest w tej chwili na drugim miejscu, jeśli chodzi o sprzedaż telefonów a Xiaomi z roku na rok również zyskuje popularność przede wszystkim dzięki importowi prywatnemu prosto z Chin głównie przez Aliexpress. Nienależny zapominać również o aspirującym Lenovo i przejętej przez nich Motoroli.  

W zawiązku z licznymi zapytaniami postanowiłem zrobić specjalny wpis będący małym tutorialem jak zrobić screenshot w Huawei, Xiaomi i Lenovo/Motorola.  

We wszystkich telefonach tych producentów istnieje dokładnie taka sama metoda robienia zrzutu ekranu. Właściwie jest ona identyczna we wszystkich telefonach z Androidem (oprócz Samsunga). Wystarczy jednocześnie przycisnąć i przytrzymać kilka sekund przycisk zmniejszania głośności oraz zasilania. Poniżej znajdziecie wideo i zdjęcia na przykładnie telefonu Huawei. Mam nadzieję, że pomogłem. 

Advertisement

Huawei Xiaomi Screemshot

Advertisement

Dodaj komentarz