Jak zrobić zrzut ekranu (screenshot) w telefonach LG?

Advertisement

Zrzut (screenshot) ekranu w telefonach LG możesz zrobić właściwie w taki sam sposób jak w innych telefonach z Androidem (pomijając Samsunga).

Wystarczy, że naciśniesz i przytrzymasz jednocześnie przez 1-2 sekundy przycisk zasilania (blokowania ekranu) i głośności w dół. Jest to trochę problematyczne w telefonach LG, ponieważ często oba te przyciski są obok siebie tyłu obudowy, przez co trudno je wcisnąć. Tak jest np. w LG K10 czy G4. Chociaż producent powoli odchodzi od tego pomysłu i w nowych telefonach przyciski głośności są po bokach.

LG Screenshot

Advertisement

Inną metodą zrobienia zrzutu ekranu jest użycie funkcji Capture+. Jest ona dostępna w chyba wszystkich nowszych telefonach LG.

Aby zrobić screenshota przez Capture+ wystarczy, że ściągniesz na dół pasek notyfikacji i tam domyślnie pierwszą skrótem jest właśnie wspomniana funkcja. Po kliknięciu na nią zrobi się zrzut ekranu i przejdzie od razu do edycji. Możesz zrobić na nim jakieś notatki albo zaznaczyć interesujące fragmenty. Możesz go zapisać do notatek albo po prostu, jako zdjęcie.

Advertisement

Zapisane screeny są w pamięci telefonu w folderze Pictures > Screenshots lub w folderze Capture+ w zależności, w jaki sposób zrobiłeś zrzut. Również są one dostępne z poziomu aplikacji Galeria.

Dodaj komentarz